Johanna Tukiainen sai ehdottoman vankeustuomion useista rikoksista, mutta se ei ole vielä lainvoimainen, kun hän aikoo valittaa hoviin.
TV-haastattelussa hän kertoo tuomionsa lisäksi myös TV7:n kesällisestä stadionin Herzog-tapahtumasta, jossa hän oli ehkäpä jopa ainut parantunut, joka julkisuuteen kerrottiin TV7:n toimesta.
Haastattelussa Johanna kertoo: (alkaen n. kahden ja puolen minuutin kohdalla).
TV7:n tilaisuudessa Johannan kasvojen viereen oli ilmestynyt Jeesuksen, Kristuksen kasvot, joilla on ympärillä olleiden mukaan ollut todella suuri merkitys ja Jumala olisi antanut Johannalle tärkeän tehtävän koko Suomen kansaa ajatellen, jota tehtävää hän nyt suorittaakin.
http://www.seiska.fi/NEWS-lahetys/NEWS-tiistai-Erikoislahetys-studiovieraana-tuomittu-Tuksu/1066723
Tuksu tarkoittanee "ympärillä olleilla" kai Herzogin ja TV7:n porukkaa joka huolehti myöskin tapahtuman televisioinnista.
Muuta porukkaa Johannan ympärillä ei kuvista päätellen ollutkaan.
TV7:n väki lienee juurikin nähnyt Jeesuksen johannan vierellä, mutta jostain syystä Jeesus ei TV-kuvaan ole tallentunut?
Johanna Tukiainen stadionin tapahtumista
1
210
Vastaukset 1
- Jeesus-pelasta-viaton
Pyhä Jumala rakastaa Johannaa. Jeesuksen Kristuksen kasvot on merkki, että hänen on käytävä läpi nämä koettelemukset, joista hanta syytettiin ja tuomittiin. Hänet naulatataan "ristin" kärsimykseen esikuvansa lailla. Herra, armahda Johannaa näissä tuskissa, joihin hänet viattomana on tuomittu. Rohkaise Johannaa nousemaan ylös ja tuomaan Suomen kansalle pelastus. Erityisesti näissä homoavioliitoissa, joiden synti peittää koko Suomen kansaa. Amen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 65998
- 69742
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️40696- 145692
- 72646
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk37645SAHIMÄKI LOPETA
Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve46623- 43570
Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m112525Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19510Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k181509Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)62485Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18461Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto62406- 52383
- 17382
- 42378
Sara Sieppi ja hissi tänään
Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail84365Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline96363YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene22358