Vaalit tulossa ole tarkkana

KommariHurrit

Kommunistit kannattaa pakkoruotsia ja pitää tärkeänä, että suomalaiset palvelevat ruotsinkielisä.

Äänestäkää muita suomalaiset!

1

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • persupettäaina

      Aloitus valehtelee päin näköä.
      Persut haluavat että työläiset olisivat uskollisia kapitalistien palvelijoita. Eivät vaatisi palkkaa. Olisivat kuulumatta ammattiliittoihin. Kumartaisivat kiltisti natoa. Istuisivat itärarajalla kiväärin kanssa.
      Persut ovat monella kielteisellä tavalla isojen rahojen omistajien perseennuolijoita.

      Kommunistit haluavat ruotsalaisten työläisten kanssa rakentaa maitaan siviilituotannon puitteissa yhdenvertaisten ihmisten yhteisössä. Kommunistit haluavat korkean sivisystason ihmiskunnan, jossa ihmiset osaisivat useita kieliä, seurustelisivat kaikenlaisten kasnallisuuksien kanssa. Kommunistit haluavat kadottaa persujen kansallisuusvihan ja epäluulon toisenlaisia ihmisiä kohtaan.
      Kommunistit eivät ole myöskään suomenruotsalaisia vastaan. He ovat yhtä hyviä kansalaisia kuin muutkin ja paljon sivistyneempiä kuin kaikkea vihaavat persut.
      Kommunistit eivät hyväksy persujen ihannoiman puolustusministeri Carl Haglundin toimia. Haglund veti Suomen natoon Isäntämaasopimuksen kautta sangen salaisesti ja kansan etujen vastaisesti. Miksi persut seisovat Haglundin rinnalla?.
      Isäntämaasopimus on verrattavissa Rytin sopimukseen natsien kanssa 1944 kesällä. Persut eivät sanallakaan ole kiistäneet Haglundin/Stubbin solmimaa natosotasopimusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      406
      3195
    2. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      91
      2368
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2319
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      21
      1990
    5. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      181
      1504
    6. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      11
      1347
    7. Sukupuolen merkitys elämässäsi?

      Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el
      Sinkut
      201
      1139
    8. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      44
      1082
    9. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      92
      979
    10. Iltalehden evästeasetukset

      No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee
      Maailman menoa
      119
      972
    Aihe