kuinka tarkistan muistin

Epäilen että toinen muistikampa olisi epäkelpo koneessa on 2 256mt kampaa. Miten selvitän kumpi vai ei kumpikaan on rikki? Kiitos etukäteen
1155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näin, että otat toisen pois ja laitat koneen päälle, pitäisi kyllä tuolla näkyä jos on "selvä" vika.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tomppa kirjoitti:

Epäilen että toinen muistikampa olisi epäkelpo koneessa on 2 256mt kampaa. Miten selvitän kumpi vai ei kumpikaan on rikki? Kiitos etukäteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu