Olimme menossa kuopiontietä päin varkauteen ja keltaisen ohituskieltoviivan alueella ennen risteystä lähti joku nobelisti korkeanmallisella metallinhohto v.sinisellä farkulla ohittamaan ja paineli leveästi valkoviivoitetulla osuudella ohi ja kääntyi varkauteen päin juuri kun me olimme laittaneet vilkun päälle ja aloittaneet ryhmittymisen risteysalueelle eli tuolle leveälle valkoviivoitetulle alueelle.Onneksi kuskimme sattui vilkaisemaan peiliin kuten pitääkin ettei takana tule ketään ennen ryhmittymistä.
Ilmoitimme seuraavalla levikeellä olleille poliisille asiasta ja toivottavasti aivökääpiö sait sakot.Tunnistimme myöskin autosi erään talon pihalta siinä lähistöllä.Kysyimme myös vierailupaikkaan mennessä että kenelle kyseinen talo kuuluu siinä kohden ja saimme vastauksen, talon asukas tuskin on ollut ajamassa.
Kylläpä tuli mieleen että mistä on ajokorttinsa tämäkin saanut vai oliko sitä kenties ollenkaan!
Sulkuviivalla ohittelija varkaudentienristeys
4
170
Vastaukset
- vhnrtj6u6uj
Tuli Mieleen: http://www.hs.fi/fingerpori/s1349768968418
t. avaaja 6u6- ovoivoi
repesin, sopii aloittajakyttääjälle kuin nenä päähän. Olisit mennyt antamaan suoraa palautetta, kun tiesit kuka ajaj on, vai pelkäsitkö otsalohkon puolesta?
- Riittävän_hyvä
http://www.motonet.fi/fi/tuote/382586/Autokamera
Siitä vaan sitten kuvaa talteen halvalla hinnalla. Vaatii kylläkin ostettavaksi vielä muistikortin jota ei tule mukana.
Ettei vain herra nimimerkki "ovoivoi" olisi ollut tuo nobelisti, sillä jo lyhyt teksti antaa viitteitä kyseessä olevan keskenkasvuinen, räkänokkainen idiootti jolta voi odottaa liikenteessä mitä tahansa normaalista poikkeavaa. - Alkku-Muntero
Joku ohitti sinut, voi kamala!
Posliini varmaan nauroi huutonaurua ilmiannostasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614318KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1383032Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452352Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?452264- 241873
- 911862
- 281586
- 221549
- 1481384
- 321210