Kaikki Kervisen jutut on hylätty! Oikeus on puhunut! Perustelut ovat Kerviselle tyrmäävät! Kuka sanoikaan kannattaako lähteä sotimaan kaupungin lakimiehiä vastaan ??
Kervisen jutut hylätty, oikeus on puhunut
Merkitään.tiedoksi
31184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Piikkiä perseeseen.
Nyt ei auta piikit pyllyyn vaan kaupunginvaltuutettujen ja LUOTTAMUSMIESTEN yhteinen sävel Kervis-asian rattkaisemiseksi kunnialliseen päätökseen.
Kervisen häviöstä puhuttiin markkinoilla. Ei Kervisellä ole mitään mahdollisuuksia voittaa mitään juttuaan johan sen sanoo maalaisjärkikin.
Aina voi puhua Kervisen häviöistä. Hävitä voi, mutta onko voittajia. Kaupunki ja kaupunginhallitus häviää koko ajan ja virkamiehet pyörittävä kaupunginhallitusta pikkusormen ympärillä.
Sossujen punainen Kotka
Väliaikainen takaisku ei poista Kervis-asiaa kaupungin koneistosta. Saamme nyt harmia kaupunginhalluituksen päättäjien lepsuilusta. Oikeus ei ole toteutunut Kervis-asiassa. Syytön ja rehellinen Asko Kervinen on luottamusmiesten kanssa samassa yhteisössä asian ratkaisemiksi kunnialliseen päätökseen.
Kervis-asia on kestänyt nyt jo niin monta vuotta että sille pitää perustaa kokonaan oma kaupunginhallituksen alaosasto käsittelemään valituksia.
Merivirta puheen johtajaks ja nuijaksi kirvesmies vasara, sillä on hyvä hutkia ;)
Kotka junttaa Kervistä. Kouvola ratamoo. oikeusvaltio hahahaa ja pa*kat
http://www.kymensanomat.fi/Mielipide---Sana-on-vapaa/2013/05/21/Kervisen tapauksessa tehtävä sopimus/2013315746020/69
Kaupunginhallituksen päättäjät on tonokkeja. Ne luulee pääsevänsä Kervis-asiasta oikeuden kautta, mut eihän se näin mene jos virkamiesten valehtelu vaan lisääntyy. Oikeuden hylsypäätös ei lopeta Kervis-asiaa.
Tiskin alta taasen tuli Kervis asia kaupungin hallitukselle ja Elomaa sen sumpli.
Kyllähän Kervis-asia on demareitten keksintöä.
Demarit on kauheita ku ne pääsee valtaan
Kohta lähtee Kerviseltä uusi haastekanne. Torilla tiedettiin. kaupunki menee vaan enemmän solmuun kervis-asiassaan.
Missä on sanottu, että Kervisen haasteet on hylätty?
Kervinen on kuulemma ihan jauhopää, sanoi eräs persu-Olli. Kohta nähdään sanooko Olli saman suoraan Kerviselle päin näköä!
Kotkan kervis asiat vaan pahenevat kun porvarit alkoivat pelaamaan isoa sikaa kh:n puheenjohtaja Jari Elomaan johdolla.
mitäs oikeus on puhunut ?
Kervisen pataan saaminen kiinnostaa lukijoita.
Suosituin ylös hähähähähhähäää!!!!!
KERVINEN ON OIKEASSA JA SE RASSAA KAUPUNGIN VIRKAMIEHIÄ JA PÄÄTTÄJIÄ!
Emme usko kervisen syytömyyteen.
Merkitään asia tiedoksi. Ei valitus oikeutta.
Voisko joku tarkentaa näitä Kervis-tietoja? Onko Kerviselle tullut pataan ja paljonko nyt tuli maksamaan? Tuliko rikostuomio vai mikä tilanne oikeusrintamalla? Joutuuko maksamaan Lindelöfille?
Tämä ylös Arskan mieliksi!
Näin ulkopuolisena jos oikein ymmärrän niin eikö tuo Kervinen ole samalta seudulta kun Häkämies. Asioita en ole siis seurannut mutta jos vastakkain Häkämiehen ja Kokoomuksen kanssa niin Kervinen on vahvoilla jos oikeus toteutuu. Mutta silti vaikeaa jos vastassa on tuo hyväveli ja korpputio sakki.
Onko Kervisen häviöistä tullut vahistettua tietoa?
Asko Kervinen on kunnian mies ja hoitaa kaltoinkohdeltujen asioita taitavasti ja sitkeästi.
Asko Kervinen tunnetaan jo viranomaispiireissäkin huippumiehenä rikosjutuissa ja semminkin ihmisoikeusjutuissa. Paikkakunnalla Asko tiedetään ja muistetaan Kotkan kaupungin juristiarmeijan kellistämisestä ja kaupungin Kervis-asiasta, joka tuli kaupungille kalliiksi kunnallisten luottamusmiesten ja kaupunginvaltuutettujen osaamattomuuden takia.
Kervinen on haminalaisen häpeäpilkku.
Asko Kervistä arvostetaan. Kotkalainen kauppiaskin muisti rehellistä ja oikeudenmukaista Kervistä niin paljon, että antoi Askolle ison varallisuuden, jolloin kauppiaan läheiselle ei jäänyt mitään. Toki se on oikein, mutta olisi Asko voinut antaa edes vähän kauppiaan läheiselle vaikka läheinen onkin läpimätä tyyppi.