Vaikka olen lähellä Keskustaa oleva, miksi maksatte ylimääräistä näille Tsadin rosvoille, menkää hyvät ihmiset Lildliin. HV kantaa tokkalta ylikallista evästä, mutta johtaja käyttää tilanteet hyväkseen ja ostaa halvalla mistä saa, ei kaikilla ole kahta eläkettä, mistä törsätä.
http://www.taloussanomat.fi/kauppa/2015/03/10/keskusta-lehti-haukkuu-s-ryhman-sale-yhta-kallis-kuin-stockmann-herkku/20153025/12
http://www.taloussanomat.fi/kauppa/2015/03/10/keskusta-lehti-haukkuu-s-ryhman-sale-yhta-kallis-kuin-stockmann-herkku/20153025/12
Vastaukset 2
Vanhimmat
Valikoima johtajalla on pisara juutalaista verta suonissaan joten
tuottajien on turha huudella.
Ei lidl ole todellisuudessa yhtään halvempi kuin Suomalaikaupoatkaan.
Halpuuden illuusio tulee siitä että siellä on jatkuva tarjouskierre eri tuotteille. Minbullekin tyulee tarjouslehti sähköpostiin. Ainoastaan jos juoksee tarjousten perässä ja ostaa pelkästään tarjouksessa olevia tuotteita Lidl on halvempi. Älä kuitenkaan erehdy ostamaan jitään normaalihitaista. Siinä tulee takiin heti.