Valuuttakurssit nyt - ihan peruskysymys

höh0

...ei siis eilen! Etsinpä mistä tahansa, saan aina eilisen arvon (klo on nyt 15.22). Käytetäänkö siis joka paikassa aina edellisen päivän arvoa, esimerkiksi sijoitusrahastojen arvoja laskettaessa?

Täytyyhän jostain löytyä dollarin tämänhetkinen arvo, koska koko ajanhan pukupellet käyvät valuuttakauppaa?

4

199

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elävät-kurssit

      tuolta löytyy elävät kurssit ja rahalla saa aina parempaa palvelua, niin pörssi- ja muissakin tiedoissa. Itse olen kyllä tehnyt onnistunutta valuuttakauppaa aivan TV ja Kauppalehden tietojen perusteellla.

      http://www.fxstreet.com/rates-charts/currency-rates/

    • ei-ymmärrä-nuukuutta

      pitäisikö kaikki saada ilmaiseksi, sijoitusrahastojen laskuss aon sen hetken arvo, mutta et kai sitä tari joka päivä muuten kuin kauppaa tehdessä.

      • höh0

        Olisihan se mukava aina nähdä, kuinka suuri osa sijoituksen muutoksesta on valuuttojen muutoksen ansioita, varsinkin nyt viime aikoina.

        Rahastot eivät jostain syystä tykkää, että ihminen haluaa harrastaa näin tarkkaa päivittäistä seurantaa. Kerran vuodessa haluaisivat ihmisen sijoitustaan vilkaisevan, silloin vain parin numeron tarkkuudella?

        Itse olen valinnut rahastoni sillä perusteella, että se ilmoittaa päivän arvon nopeiten, samana päivänä. Hullua, vai mitä.


    • höh0

      Niin, kiitos tiedosta, unohdin. Laskennassa käytetään siis arvoa, jonka näen tekstitv:stä vasta seuraavana päivänä. Salailun makua...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2417
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      58
      1402
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1323
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1313
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1201
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      929
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      818
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      761
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      606
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      586
    Aihe