Mitäs sulle sanoo seuraava lause...

Kun avaat verhot Lapinlahdella ja tulet vastaan sen kaduilla,minä suljen silmäni ja hiljaa mielessäni muistelen Dallasin Donnaa Southforkissa :D
13121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

hiustenpidennys?

Äänestä
  • Mmmmm....niinpä niin ;D voi olla molemmilla,toisella vaaleat, toisella tummat?

    Äänestä

  • Jättikö se sun naises sut vai miksi oot netissä 24h 7 päivänä viikossa, jopa öisin?

    Äänestä

  • ihmettelenhieman kirjoitti:

    Jättikö se sun naises sut vai miksi oot netissä 24h 7 päivänä viikossa, jopa öisin?

    Olennainen ;)

    Äänestä

  • Alkuper kirjoitti:

    Olennainen ;)

    Maksaako ne ryssät sulle netissä provamisesta vai miten elätät itsesi kun netissä oot kaikki aamut ja yöt läpeensä? Et kai sä nyt elä pelkällä yksipuolisilla ihastumisillakaan ja muiden ihmisten pakkomielteisillä vainoamisilla, tuskin niillä laskuja makselet. Tuskin bensojas makselet pakkomielteisestä huomiohuorauksestakaan.

    Äänestä

  • millässäelätkysynvaan kirjoitti:

    Maksaako ne ryssät sulle netissä provamisesta vai miten elätät itsesi kun netissä oot kaikki aamut ja yöt läpeensä? Et kai sä nyt elä pelkällä yksipuolisilla ihastumisillakaan ja muiden ihmisten pakkomielteisillä vainoamisilla, tuskin niillä laskuja makselet. Tuskin bensojas makselet pakkomielteisestä huomiohuorauksestakaan.

    Oot sekopää

    Äänestä

  • Hohhoijakkaa kirjoitti:

    Oot sekopää

    Kommenttisi kertoo sinusta enemmän kuin tuhat sanaa. Kielellisestikin jo pikkulapsen tasoista kieltä. Kirjoittaisit joskus edes asiallisesti ja aikuisen ihmisen tavoin sivistyneesti niin kuin luulisi aikuisen ihmisen luulisi kirjoittavan. Siinä sulle haastetta! Tule takaisin sieltä pikkulapsen hiekkalaatikkokielestä aikuisen ikäisesi tasolle!

    Hyökkäys on syyllisen paras puolustus, vai mitä? Ei pahalla, mutta jos aamusta yöhön joka ikinen päivä vietät netissä pelkästään provoillen ja haukkuen, niin melkoisen sairaalloiselta vaikuttaa. Sitä ei voi enää selittää silläkään, että on huono päivä ja kiukuttaa, koska sulla näyttäis olevan joka ikinen päivä huono päivä ja joka ikinen päivä kiukuttaa 24h 7 vrk/viikossa yli vuoden ajan. Täytyy olla jo jonkinlaista oikeaa ongelmaakin sulla. Että tässä tapauksessa taidat olla se sinä, joka kipeimmin on Lapinlahden tarpeessa, ei kukaan muu. En ihmettelisi jos siellä oikeastikin olisit ollut, niin kovasti yrität siitä muita syytellä ja tuttuun tapaan ainakan kaikki muut ovat syyllisiä siihen, mitä sinä itse teet. Kirjoituksesi kyllä kertovat erittäin paljon sinusta, ei kenestäkään muusta, niin kovasti muita syyttelet omista huonoista ominaisuuksista, huonosta käytöksestä, huonoista elämänvalinnoista jne.

    Äänestä

  • Oot jostain hemmetin tuppukylästä kotoisin, eikä varmaan ollut sulle tämä kun ei avaudu tää juttu sulle missään muodossa joten rauhoitu!

    Äänestä

sinulla tummat?

Äänestä
  • Tule tsekkaamaan :D

    Äänestä

  • viimeksi oli :) siitä tosin kulunut jo tovi

    Äänestä

  • veikkausarvaus kirjoitti:

    viimeksi oli :) siitä tosin kulunut jo tovi

    Kuinka pitkä aika?

    Äänestä

  • Alkuper kirjoitti:

    Kuinka pitkä aika?

    pari, kolme vuotta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rokkaavarunoilijatar kirjoitti:

Kun avaat verhot Lapinlahdella ja tulet vastaan sen kaduilla,minä suljen silmäni ja hiljaa mielessäni muistelen Dallasin Donnaa Southforkissa :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu