KOKKARITROLLAAJA: "VIHERPIIPERTÄJÄ" "VENÄJÄTROLLI"

wefinlanders

Palstalla räpiköi kokkaritrolli joka mustamaalaa luonnosta huolehtivia Suomalaisia "viherpiipertäjiksi" ja naapurimaansa kanssa rauhaa tahtovia Itsenäisen Suomen kannattajia "Venäjätrolleiksi," jne.

Tälläiset kokkaritrollaajan aivobierut voi jättää suotta noteeraamatta: tiedättehän nuo ihmiset joita kiinnostaa vain ja ainoastaan raha, raha sokaissut silmät ja sydämen: ei kiinnosta Suomi, ei Suomen Kansa, ei Suomen uonto, ei etiikka, ei lapset, ei mitkään muut arvot kuin vain raha.

Ja näin Suomea johdetaan, kokoomuksen toimesta: ww.velkakello.fi

7

83

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heheheheheeee

      Olipa siinäkin surkea idiootin aloitus. Ensin idiootti siinä sanoo että joku "kokkaretrolli" ajattelee vain rahaa. Ja sitten tämä sama idiootti kuitenkin lopettaa viestinsä laittamalla linkin sivulle, joka näyttää kuinka paljon Suomi on velkaa RAHAA. Tämä olikin siis hänen suurin huolensa. Siis raha.

      Huvittavaa, eikö totta? :D

      • 345345345

        Oiva aloitus ja tuossa lopussa nähdään mihin se ahneus johtaa: kaikki ovat ottamassa kovia palkkoja ja eritysesti kokkarit... ja niin: www.velkakello.fi


    • 083540985

      se on kari juhani mattila ryssän kätyri ja trolli

      • coell

        Siis tämä kokkaribieriskelijä?


    • Opiksi-idiootille

      Suksi idiootti vittuun siitä itkemästä, kun et osaa edes kirjoittaa, et voi myöskään ymmärtää mistään mitään!

      • bilderkokkareet

        Meetkös kokkari muualle bieriskelemään siitä: tämän palstan lukijat ovat aivan liian valistuneita töherrystrollauksellesi.

        Kokkareita ohjaa raha ja maine, ei järki.


    • Kyllä Seppo Myllis pistää nämä rosvot aisoihin. Sepolla on löylykauha hallussaan, eikä hän pelkää käyttää sitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      106
      6434
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      359
      5841
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      70
      3557
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      12
      3525
    5. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      9
      3058
    6. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      106
      2799
    7. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1870
    8. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      19
      1801
    9. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      18
      1624
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      190
      1278
    Aihe