Kukakohan on seuraava kun pitää YT

Mikäköhän firma on seuraava kun siivoaa henkilökuntaansa ulos ??
688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

VEIKKAAN KAUPUNKI SEURAAAVA

Äänestä
  • Lukekaa päivän Pieksämäen lehti. Eiköhä se oo tuo erikoissairaanhoito mikä loppuu ja 80 työntekijää siirtyy putkeen tai kortistoon.

    Äänestä

VR Track 10 työntekijää ulkoistetaan Peksämäeltä ennen vappua

Äänestä

Kaikki yritykset siirtää kirjat muualle ja he joilla ovat suurimmat aivot.

Äänestä

Eikös se ole pmäkeläisistä vaan hyvä jos työt loppuu kaikilta. Ei kovin työintoiselta vaikuta porukka siellä, mielummin maataan kotona, kytätään naapureita, kitataan kaljaa, tehdään kakaroita pitkin poikin ties kenen kanssa ja nostetaan sossun tukiaisia. pmäkeläisten motto: hullu se joka töitä tekee.

Äänestä

kantamatkat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


potkupersiille kirjoitti:

Mikäköhän firma on seuraava kun siivoaa henkilökuntaansa ulos ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu