minne testeihin? ei saada mennä?

concut

Haluisin mennä tyttöystäväni kanssa sukupuolitautitesteihin yhdessä. Molemmat on samaa mieltä että hyvä olis mennä, seksiä ollaan harrastettu paljaalla kuitenkin. Ongelma on se että haluttaisi mennä yhdessä. Mutta ei me kuulemma saada vaikka asutaan vaan 20km toistemme luota, minä kaupungissa, hän pienemmällä kylässä, mutta maakuntaraja menee välissä, elikkäs kuulumme eri sairaanhoitopiireihin. mulla on sellanen käsitys että saa mennä minne vaan testeihin, mutta hän oli soittanut mun paikkakunnan klinikalle josta oli sanottu ettei saa tulla. Miten tää nyt menee oikeesti. ku eiks seksitaudit ole jotakin tartuntatauteja jota pitäisi saada mennä jokapuolella testeihin? yksityiselle ei näin opiskelijoina ole varaa mennä, joten ihan kaupungin versioon mennään. osaako joku auttaa?

4

146

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NäinSeVaanMenee

      Ensisijaisesti oman kotikunnan arvauskeskukseen, TAI vaihtoehtoisesti oman alueen sairaalassa olevalle sukupuolitautien poliklinikalle. Miksi ihmeessä teidän pitäisi käydä yhdessä siellä? Kyllähän nyt aikuinen ihminen osaa itsekin sukupuolitautitesteissä käydä.. ja vastaukset saatte jokatapauksessa vain itselle, ei ne mitään kimppatestejä ja vastauksia ole.

    • concut

      Koska mun nainen on sitä mieltä että hävettää mennä testeihin, joten se ei haluaisi mennä yksin kun kuulemma sillon saa huoran maineen. En oikeen ymmärtänyt tätä asiaa, vaikka asiasta keskusteltiin paljon. Siksi haluttaisi mennä samaan paikkaan….

      • daskdasdksdkl

        Jahas, kyse on siis varsin vanhoillisesta (lestadiolaisesta?) ympäristöstä, tuo ei kuule tuosta muuksi muutu, vaikka kävisitte missä. Voithan toki mennä seuraksi sille tyttikselle, jos ja kun se joskus saa sen aikansa varattua, veikkaan tosin tuon olevan vain pelkkä veruke vältellä koko testeihin menoa... toki jokainen saa itse päättää käykö testeissä vai ei ja verukkeita löytyy aina.


    • purkkipissa

      Käytännössä menette laboratoriaan ja pissaatte vessassa purkkiin. Kukaan ei tiedä ulkopuolinen ei tiedä antaako virtsanäytteen virtsatietulehduksen vuoksi vai sukupuolitautien testiä varten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      59
      5921
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4785
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4372
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4151
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      95
      3761
    6. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2463
    7. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2369
    8. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      43
      2106
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      4
      1469
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1239
    Aihe