Haluisin mennä tyttöystäväni kanssa sukupuolitautitesteihin yhdessä. Molemmat on samaa mieltä että hyvä olis mennä, seksiä ollaan harrastettu paljaalla kuitenkin. Ongelma on se että haluttaisi mennä yhdessä. Mutta ei me kuulemma saada vaikka asutaan vaan 20km toistemme luota, minä kaupungissa, hän pienemmällä kylässä, mutta maakuntaraja menee välissä, elikkäs kuulumme eri sairaanhoitopiireihin. mulla on sellanen käsitys että saa mennä minne vaan testeihin, mutta hän oli soittanut mun paikkakunnan klinikalle josta oli sanottu ettei saa tulla. Miten tää nyt menee oikeesti. ku eiks seksitaudit ole jotakin tartuntatauteja jota pitäisi saada mennä jokapuolella testeihin? yksityiselle ei näin opiskelijoina ole varaa mennä, joten ihan kaupungin versioon mennään. osaako joku auttaa?
minne testeihin? ei saada mennä?
4
174
Vastaukset
- NäinSeVaanMenee
Ensisijaisesti oman kotikunnan arvauskeskukseen, TAI vaihtoehtoisesti oman alueen sairaalassa olevalle sukupuolitautien poliklinikalle. Miksi ihmeessä teidän pitäisi käydä yhdessä siellä? Kyllähän nyt aikuinen ihminen osaa itsekin sukupuolitautitesteissä käydä.. ja vastaukset saatte jokatapauksessa vain itselle, ei ne mitään kimppatestejä ja vastauksia ole.
- concut
Koska mun nainen on sitä mieltä että hävettää mennä testeihin, joten se ei haluaisi mennä yksin kun kuulemma sillon saa huoran maineen. En oikeen ymmärtänyt tätä asiaa, vaikka asiasta keskusteltiin paljon. Siksi haluttaisi mennä samaan paikkaan….
- daskdasdksdkl
Jahas, kyse on siis varsin vanhoillisesta (lestadiolaisesta?) ympäristöstä, tuo ei kuule tuosta muuksi muutu, vaikka kävisitte missä. Voithan toki mennä seuraksi sille tyttikselle, jos ja kun se joskus saa sen aikansa varattua, veikkaan tosin tuon olevan vain pelkkä veruke vältellä koko testeihin menoa... toki jokainen saa itse päättää käykö testeissä vai ei ja verukkeita löytyy aina.
- purkkipissa
Käytännössä menette laboratoriaan ja pissaatte vessassa purkkiin. Kukaan ei tiedä ulkopuolinen ei tiedä antaako virtsanäytteen virtsatietulehduksen vuoksi vai sukupuolitautien testiä varten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261730
- 1051215
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381081- 49989
- 129892
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni52887Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240858Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?73757Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178739Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55729