Eipä tainnut kyttiä kiinnostaa tutkia tuotakaan, vaikka joku oli nähnyt, että isokokoinen järkkäri oli heittänyt miehen ravintolasta ulos niin että jalka meni poikki. Idiootille kunnon sakot, potkut ja isot korvaukset maksettavaksi. Aivan sairaita tuollaiset hullut. Mikä ravintola se oli?
Järkkäri katkaisi jalan asiakkaalta
poliisit120315
10118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyl siin yleensä vaaditaan se, että joku kertoo poliisille mitä on tapahtunut. Rikosilmoitus.
Missähän tämä nyt on tapahtunut... Aika epämääräinen aloitus.
Poliisit-ohjelmassa eilen. Sivullinen kertoi nähneensä, mutta ei tuntunut kyttiä kiinnostavan. Mies oli niin kännissä ettei varmasti ole vastaan pistänyt ja käyttäytyi rauhallisesti ohjelmassakin. Helppohan se on kännisiä hakata ja heitellä miten vaan kun ensin juotettu niin paljon kuin pystyy juomaan. Tuollaisia hormonihulluja järkkäreitä ei pitäisi laittaa mihinkään missä saavat "laillisesti" pahoinpidellä ihmisiä, mutta samanlaisia on suuri osa kytistäkin ja suojelevat vielä toisiaan. Toivottavasti asiakkaat kostaa kunnolla.
Höpö-höpö.
Järkkäreille kannattaa kettuilla.... nehän bodaa, käyttää hormoonei ja käy saleilla , lisäks jossain brassijutsuissa lukkopainissa... käyttäkää järkeä nuoret, älkää tommosen päälle käykö ilman asetta...
Järjestysmies on ollut tehtäviensä tasalla! Vittuako siellä suuta soitat! Järjestystä pidetään yllä yleisen turvallisuuden ja viihtyvyyden vuoksi, kaikki rähisevät mulkerot pitää heittä ulos,mieluimmin hieman vauhdilla, että pölhömmätkin oppisivat käyttäytymään!
JÄRKKÄRIT ON FASISTEJA
Voi voi näppylänaama kun rippikoulun jälkeen yrität väärennettyjen papereittesi kanssa lähikuppilaan, vähemmän fasistinen järkkäri taluttaa sinut korvasta repien pihalle.
Nykyään ei ihmisille ole RAVINTOLOITA vaan kakaroile monenlaista sähläysmestaa missä tarvitaan niitä "järkkäreitä"! Ennen vanhaan,hyvään aikaan oli ravinteleissa portieerit ja ihmiset käyttäytyi niin,ettei ongelmia ollut! Tennareilla ei päässyt sisään ja solmiopakkokin oli monessa hyvässä tanssiravintolassa. Yleensä portieereilla oli solmioita antaa vuokralle,jos ei sattunut itsellä olemaan ja tanssi/drinkkifiilis iski.Pöydissä oli puhtaat valkoiset liinat ja hovimestari ohjasi vapaaseen pöytään. Te nykyäjan bilettäjät olette jääneet paljosta paitsi!
Voi voi! Kun kotona ei opita sanaa ei niin sit tulos on tämä. Asiakas kyllä saa olla vaaraksi muille ja perseillä mielensä mukaan,mutta auta armias jos siihen lain mukaan puututaan kun on turvattava muiden asiakkaiden turvallisuus. Eiku siitä mennään vikisemään laitokselle,hyvien korvausten toivossa,huolimatta siitä että toisen koko elanto on tuomiosta kiinni!
Liian monta kertaa tapauksia todistaneena ei voi muuta kun sanoa huh huh,ikäraja ravintolassa käymiseen pitäisi nostaa vähintään 22 ikävuoteen.
Ei sitä itsekkään ollu vinkumassa jos ties perseelleensä ja aiheuttaneensa järjestyshäiriöitä,vaan oli sen verran pokkaa myöntää virheensä ja häntä koipien välissä vaan ens kerralla pyytämään anteeksi.
Nykyaikasten nuorien "aikuisten" takia luotiliivitkin vaan lisää käyttöön kun kaiken näköset mömmöpäät saattaa tulla ovelle riehumaan päivästä toiseen.
Kyllä tämän maan portsarit ovat täysin asiakaspalveluun kykenemättömiä epäkypsiä, idioottimaisesti käyttäytyviä teinejä. Tunnen monta portsaria, joille päivän kohokohta on/oli kun pääsi 'karuselliin', 'painimaan', 'hapettamaan' ja mitäs muita näitä ammattisanastoja nyt sitten olikaan.
Joten sitä ihmettelen miksi työtehtäviään hoitavat sairaanhoitajat saattavat saada nyrkkiä naamaan, mutta en kyllä miksi näin saattaa käydä portsareille!