Vieläkö TSI ketjulla?

Joko uusia TSI-koneita myydään jakohihnalla?

Ettei käy näin: http://www.nettiauto.com/volkswagen/golf/6996066
"Jakoketju hypännyt yli. Tarvetta ainakin uudelle kannelle, venttiileille, turbolle.....

Auto EI TOIMI MOOTTORIN OSALTA: "
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hammashihnan palautus on vain yksi korjaus, mutta miten estetään imuventtiileiden karstottuminen suoraruiskukoneissa.

Äänestä
  • VW inssi tykkää karstasta.Menee enemmän uusia kaupaksi jos ei puhuta käytettyjen surkeasta kestosta.

    Äänestä

Onko oman tyhmyyden mainostaminen kovakin juttu? Eikö faktoja löydy Googlesta ja netistä? Kaikissa lehdissäkin on varmaasti juttua?

Äänestä

Jakopään ketjut koskaan hypi yli hammasrattaiden,älä nyt viitsi ihan höpöjä kirjoitella

Äänestä
  • skodassa ne rallattaa niinku Lapin poika humalassa ja lasku tulee kallis.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asdfdas kirjoitti:

Joko uusia TSI-koneita myydään jakohihnalla?

Ettei käy näin: http://www.nettiauto.com/volkswagen/golf/6996066
"Jakoketju hypännyt yli. Tarvetta ainakin uudelle kannelle, venttiileille, turbolle.....

Auto EI TOIMI MOOTTORIN OSALTA: "

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu