Mites ruiskutuspumppu?

Lienee normaalia, että hajoaa ja kulutus nousee?
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kaikki ruiskutuspumput kuluu ja lopulta hajoaa.

Äänestä

Ruiskutuspumpun hajoaminen vaikuttaa kulutukseen alentavasti, koska autolla ei voi silloin ajaa.

Äänestä

Ei Dacialla pysty niin paljoa ajamaan että ehtisi ruiskutuspumppu tuhoutumaan !

Äänestä
  • Pilkku unohtui lauseiden välistä.

    Äänestä

  • Kahden lauseen väliin ei tule pilkkua vaan piste. Pilkku tulee pää- ja sivulauseen väliin.
    Olet siis valeopettaja.

    Äänestä

  • opettaja- kirjoitti:

    Kahden lauseen väliin ei tule pilkkua vaan piste. Pilkku tulee pää- ja sivulauseen väliin.
    Olet siis valeopettaja.

    Kahden lauseen väliin ei tarvitse välttämättä laittaa pistettä, vaan siihen voi tulla myös kysymysmerkki tai huutomerkki.
    Tukiopetus on avoinna myös valeopettajille, eli myös sinulle.

    Äänestä

  • Kaksi pelleä vöittelee asioista joista ei kumpikaan ymmärrä tuon taivaalista !

    Äänestä

  • opettaja- kirjoitti:

    Kahden lauseen väliin ei tarvitse välttämättä laittaa pistettä, vaan siihen voi tulla myös kysymysmerkki tai huutomerkki.
    Tukiopetus on avoinna myös valeopettajille, eli myös sinulle.

    Tarkkuutta luetun ymmärtämiseen. Täällä ei ole valeopettajia. Täällä on vain valeopettaja. Sinä olet valeopettaja.

    Äänestä

  • PerjantaiPelletAsialla kirjoitti:

    Kaksi pelleä vöittelee asioista joista ei kumpikaan ymmärrä tuon taivaalista !

    Suomen kieli ei tunne sanaa "vöittelee".

    Äänestä

  • oettaja- kirjoitti:

    Tarkkuutta luetun ymmärtämiseen. Täällä ei ole valeopettajia. Täällä on vain valeopettaja. Sinä olet valeopettaja.

    Ensimmäisestä lauseesta puuttuu predikaatti. Predikaatin puuttuminen lauseesta on huonoa suomen kieltä.

    Äänestä

Taitaa ruiskutuspumput olla jo museokamaa, vanhanaikanen keksintö, liikaa liikkuvia osia!

Äänestä
  • Milläs sinä meinasit sen 2000 barin paineen tuottaa sinne common rail putkeen, jos ei pumpulla?? Vastaava korkeapainepumppu löyty nykyään myös suorasuihkubensiinimoottoreista.

    Äänestä

  • Osaako se pumppu vastata vaikeisiinkin kysymyksiin?

    Äänestä

Vain palokunta tarttee noin kovia paineita, sumuttamiseen? Bilteman bensapumpussa on tarpeeksi potkua!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


osssss kirjoitti:

Lienee normaalia, että hajoaa ja kulutus nousee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu