Etelä-Afrikan yleisradioyhtiön (SABC) reportteri ryöstettiin kesken uutislähetyksen Johannesburgissa. Toimittaja Vuyo Mvoko oli kameraryhmän kanssa tekemässä juttua Sambian presidentin vierailusta paikallisessa sairaalassa, kun kaksi miestä tuli ja ryösti hänet.
Mvoko kertoi myöhemmin SABC:n haastattelussa, että toinen miehistä uhkasi häntä aseella. Luonnollisesti ryöstö tallentui kameraan ja video tapauksesta lähti nopeasti leviämään.
https://www.youtube.com/watch?v=WDCrp5wjr1s
http://www.patriootti.com/reportteri-ryostettiin-kesken-uutislahetyksen/
Reportteri ryöstettiin kesken uutislähetyksen
htrfujsdy
1
145
Vastaukset 1
- Magisteri
Yksittäistapaus. Suomalainen käyttäytymismalli on levinnyt jo neitseelliseen Afrikkaankin. On syytä huolestua ja lisää kehitysapua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3251544Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311259Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html4771088- 63965
- 73952
- 48701
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M107694Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen75692Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl466636- 38622