Lupasin juuri itselleni, että vielä tässä lähiaikoina otan itseäni niskasta kiinni ja tulen juttelemaan kanssasi asiat selviksi tai ainakin jotain pientä selkoa näihin tunnemyllerryksiin on saatava. Pää tässä epävarmuudessa vain hajoaa.
Pyydän sinut vielä joku päivä kahville
tunteidentuuliviiri
60<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 60
Vanhimmat
Meneekö n vai m? Muutenkin vois vähä vihjettä laitta että kenelle.
Ei kai tällaiseen sen ihmeempiä vihjeitä kaivata? :) Jos ap pyytää jotain kahville, niin sittenhän asianosaiset sen tietää! Nyt kun ei ole tunnisteita, niin useampi voi odottaa kutsua ;)
Naiselle menee.
1. Blondi, tumma, punapää?
2. Lyhyt, keskipitkä, pitkä?
3. Siniset, vihreät, ruskeat silmät?
4. Ujo, mykkä, puhelias?
5. Alle 20, Alle 30, Alle 40, Alle 50?
6. Varattu, vapaa?
7. Helsinki, Espoo, Vantaa, Nurmijärvi, Sipoo, Vihti, Turku, Pori, Tampere, Kuopio, Jyväskylä, Oulu, Rovaniemi?
8. Töissä, työtön, virkavapaalla, äitiyslomalla, kotiäiti?
9. Kaunis, ruma, tavallinen, häikäisevä?
10. Tylsä, hauska, huumorintajuinen, vakava, boheemi, tunnollinen, ärsyttävä?
Uskaltaisitko vastata kaikkiin? :)
En salli sun pääsi hajota. Livenä voitaisiin tavata, kahvilla tai teellä, kaakaokin käy. Odotan innolla päivää, jolloin otat itseäsi niskasta kiinni ja soitat minulle.
Laita numero tulemaan, niin soittelen
1. tumma
2. lyhyt/keskipitkä
3. siniset
4. puhelias
5. alle 40v.
6. varattu
7. Jääköt vielä toistaiseksi arvoitukseksi
8. töissä
9. häikäisevän kaunis
10. ehdottomasti hauska
Melkein kaikki oikein :)
Ettei vain menisi Keski-Suomeen?
Kauan olet tuntenut häntä kohtaan näin
Kaikki osui. :)
Kerro nyt samat asiat itsestäsi niin lupaan vastata kyllä kun pyydät kahville ;)
Syksystä lähtien olen hänen lumoissaan pyörinyt :)
Oijoi... Tuntuu tutulta. :) Tosin näimme ensimmäisen kerran jo viime kesän lopulla ja syksyllä sitten useammin. Aina vain mielessä pyörii tuo ihana mies, silmät ja hymy... :)
MInä en voi lähetä kahville koska kädet tärisee :((((
otetaan limpparia ja juodaan pillillä :)
Selvä juttu.
Tee se! Kahville, lasilliselle, mitä ikinä tahansa! Mulla on tunteet ja ajatukset taas aivan sekaisin ja haluan selvittää tämän. Ja vaikka ei nyt oikeaa henkilöä tämä tavoittaisikaan, niin sainpa sanottua.
Oikea asenne. Muuten jää vain miettimään asiaa. Tällä tavalla ei tarvitse tulevaisuudessa miettiä, että mitä olisikaan voinut olla.
minähän en edes juo kahvia. :-\
Teboilille, Abclle, markettiin vai johonkin pienempään ja hiukan romanttisempaan?
Tosissaan jos kutsun saisin, niin paikalla ei olisi mitään merkitystä. Nuotiopannukahvit saattaisi olla ehkä ykkösenä kuitenkin. Eipähän olisi häiriötekijöitä.
Pakko haaveilla ääneen vaikkei mulle vastattukaan.. Nuotion loimotuksessa, pimenevässä yössä, tähdenlentojen alla, höyryävien kahvimukien takana kaks hahmoa nojailemassa toisiinsa ja etsimässä tietä yhä lähemmäs toisiaan, kahden tumman suojaavan metsänreunan takana, huohhh
Mä odotan kutsua ite en pyydä tietyistä syistä...
Ois jo aikakin.odotan kutsuasi
odottanutkin,koska pyydät minut kahville
mennään vaan. sopiiko maanantaina
Ma 21 jälk?
Tulla sua töihin vastaan.
No se sopii. Ja varmaan tiedät itse monelta pääsen. Yksi mahdollisuus viidestä miljoonasta
Yksi 5 miljoonasta joo. Joku irl viesti etukäteen vois toki vähän rauhoittaa mieltä..
Ihan vaan laitat mulle meiliä. Vielä kun on oikein mukava viesti, niin lähen heti ajamaan
Sun vuoro. Mun viestit ei tunnu oikein tavoittavan aina.
Eipä ole tullut mitään viestiä. Se on sun vuoro
Ja tästä selvisikin hyvin ettei tule mitään kahviakaan- ainakaan Sun kanssa...
Näin se menee tällä palstalla. Mitä ihmettä me tänne tultiin hakemaan.
Kahvia.
Enpä uskonutkaan lottovoittoon näin vähällä panoksella;-) Hyvää viikonlopun jatkoa kuitenkin
LottoKuponki on jo. Ja vielä kerkii kenoo
Kahvi on nyt liian myöhään :) ei saa unta muuten, aamukahvit seuraavaksi.
Ei tarvitse, juna meni jo. Kiinnostus lopahti niin että oksettaa pelkästään kuulla nimesi. Hyvää jatkoa sullekin, toivottavasti ei enää nähdä.<3
siis päivää, milloin pyydät. Lähtisin mielelläni. (N>M)
Vie mut pois rakas tästä kaikesta. Haluan olla sun. TAHDON Kulta.
- Mäen Anna - Kylmäsen Usko.
-K-
Etkös sinä ollutkaan Köö mies?
https://www.youtube.com/watch?v=RaUCZXGb_E4
(Ei ihan ominta aikakautta, eikä genreä.)
Mäen Usko.
pyytää aamuteelle - joku ilta?
https://www.youtube.com/watch?v=oaeMEv6bO7Y
-K-
Joo, eräs K vois pyytää mut aamuteelle... ;)
Heh, sen kun näkis, että se mies ottais yhteyttä ja haluais tavata. Omalla kohdallani tämmöistä ihmettä tuskin tulee koskaan tapahtumaan, sen verran kauan hän on minut ignoorannut. :D
Kyllä meitäkin on ketä jälkijunassa sitten kadutaan kuinka idiootteja oltiin. Vaikka olisi ollut mikä syy tahansa jättää huomioimatta, niin asiat pitäisi hoitaa järkevästi, eikä vain pakoilla tilannetta. Itsellä oli aika raskaitakin syitä sillä hetkellä, mutta yksikään niistä ei johtunut hänestä. Ei varmasti auta sinua, mutta pyydän sinulta anteeksi samankaltaisten miesten käytöstä. Mutta muistutan, että jos itse saisin nyt uuden mahdollisuuden tarttuisin siihen kiinni. Joten mistä sen tietää, vaikka tämä sinun kaipaamasi henkilö olisi ajatellut asiansa läpi ja ehkä kasvanut hivenen ihmisenä. Etenkin jos aikaa on kulunut, ei olisi välttämättä huono idea, jos muistuttaisit hänelle sinun olemassa olosta.
Mitä ajattelit tehdä omalla kohdallasi saadaksesi uuden mahdollisuuden?
Helpommin sanottu, kuin tehty. Ensimmäiseksi pitäisi ottaa yhteyttä ja pyytää anteeksi. Ja sitten, jos hänelle vielä sopii, niin käydä asiat läpi. Mutta se on aika pelottavaa tässä tilanteessa, jos hän ei enään tunnekkaan mitään jne. Helppo näitä on tässä pohtia, mutta se tekeminen on aivan eri asia.
Niinpä. Teoria ja käytäntö eivät kohtaa...
Ottakaa käytäntöön.
Teoria ja käytäntö eivät kohta vielä... Mutta käytännöllä voi todistaa teorian paikkansa pitävyyden. Se milloin ja minkälaiseen lopputulokseen päästään on vielä auki. Mutta nyt on todellakin parempi ajankohta, kuin silloin.
Mulle on kerran kaupan kassajonossa sanottu, että voitaisko me tavata jossain vai ootko varattu? Pahoittelin ja kerroin olevani varattu, mutta kiitin kuitenkin saamastani huomiosta. Mies sanoi vaan, että sääli, sitten ei voi mitään. Ei siinä kelleen käyny mitään, ja jatkossakin sitten nähtiin muussa tilanteessa ja silti hymyillen moikattiin. Ei kuulkaa elämä ole niin vakavaa, ja toki se kysymys minua lämmitti silloin, ei tuollainen ole ahdistelua tai mitään pahaa. Pisteet sille äijälle kun rohkea oli.
Toivottavasti olet leiponut jotakin
Omenapiirakkaa?
Se ois kiva.
Vastaisin kyllä kutsuusi. <3