Ja heti pois suomesta

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eeva Bidee armahtaa hänet ja ostaa valtion piikkiin asunnon naapuristasi johon sitten yhdistetään koko perhe eli 9 veljeä,12 siskoa,3 äitiä ja 16 isää sekä etiopialainen,kiinalainen ja norjalainen mummo jotka sattumoisin tarvitsevat kallista sytostaattihoitoa syöpiinsä ja onneksi Suomesta sitä saa ilmaiseksi.Autokin tietenkin tarvitaan että pääsee välillä viihteelle.Raskastahan se on omakotitalossa ilmaiseksi asua ja katsella miten kaupungin orjatyöläinen leikkaa nurmikon 9€/päivä kulukorvauksella samalla kun itse päivittää badenbadentuolissa facebookkiin yoswäg päivityksiä ja kuvia uusista koristossuista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TereMenoo kirjoitti:

http://www.satakunnankansa.fi/Satakunta/1194967288440/artikkeli/oleskelulupa vanhentunut humalassa ratissa.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu