Mietin osakeyhtiön perustamista, mutta en tunne ketään, jonka voisin pyytää hallituksen varajäseneksi. Myyvätkö tilitoimistot tai lakiasiantoimistot tällaista palvelua, että toimivat varajäsenenä? Mitä tuollainen palvelu mahtaa maksaa?
Entäpä millaiset oikeudet varajäsenellä on yhtiön tietoihin? Uskaltaako ottaa kenet vain?
Mistä varajäsen osakeyhtiölle?
varajäsenetön
2
213
Vastaukset
- TöihinMars
Näillä tiedoilla arvelen toiminimen riittävän sinulle ja voitkin aloittaa yrittämisen heti. Sitten kun ymmärrät enemmän yrittämisen päälle voit helposti vaihtaa yhtiömuotoa jos se on enää ajankohtaista.
- toimeksianto
Ja mikä on toimiala?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse53727SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933629Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1293375Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713342Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202196Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251778- 341545
- 321471
- 921413
- 151333