Luottamus uuteen ihmissuhteeseen narsistin jälkeen

Luotanko

Narsistin kanssa eläminen jo sinänsä on tarina, mutta kuinka luottaa uudessa suhteessa kumppaniin kun menneisyydessä on kaikissa luottamuksen arvoisista asioissa joutunut pettymään... Kaappijuoppo, salasi kaikilta juomisen olemalla päivät pienessä, ajelua humalassa, kortti mennyt...Velat, ulosotossa omaisuus, eli herroiksi... Valheet, petti minkä ehti....."en koskaan ole lyönyt naista" kuuden naisen pahoinpitely, itseni mukaan lukien... Väkivaltaa...Valheita, valheita ja kaikki selvisi eron jälkeen! Onneksi eroon pääsin, tavarat jäi sinne, jotka herra myi pois... Kiristystä ja uhkailua, jos kerron hänen nykyiselle naisystävälle mitään... Itsellä hyvä suhde, mutta kuinka saan sen luottamuksen takaisin! Kun on joskus vannottu "en koskaan ole enkä tule lyömään naista" ja samaisen henkilön väkivallan kohteeksi joutuu! Pelko, se ei vaan unohdu!

3

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maaarja

      Hei! Kyllä sinä löydät vielä ihmisen, joka rakastaa sinua estoitta. Aika parantaa haavat. Kukaan ihminen ei ole samanlainen, sinulle sattui vain se huonoin ihmislaatu mitä voi löytää... Jaksa uskoa!

    • HitaastiHyvääTulee

      Kerrot, että sinulla hyvä suhde, miten tää entinen pelle siihen liittyy. Aikaa voi ottaa, ootko puhunu tän uuden miehen kaa, ymmärtääkö hän tilanteesi ja antaa sulle tarvitsemasi ajan ja tuen.

      • tottahiivatissaliittyy

        mikä ihmeen tankero siellä kirjottaa joka ei ees tommosta ymmärrä, et tajunnut viestin pointtia ollenkaan, lieneekö syynä kellonaika vai harvat aivosolut !!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      183
      2234
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      171
      1965
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      45
      1914
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      128
      1620
    5. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      64
      1479
    6. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      189
      1460
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1221
    8. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      31
      1064
    9. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1053
    10. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      75
      1033
    Aihe