Narsistin kanssa eläminen jo sinänsä on tarina, mutta kuinka luottaa uudessa suhteessa kumppaniin kun menneisyydessä on kaikissa luottamuksen arvoisista asioissa joutunut pettymään... Kaappijuoppo, salasi kaikilta juomisen olemalla päivät pienessä, ajelua humalassa, kortti mennyt...Velat, ulosotossa omaisuus, eli herroiksi... Valheet, petti minkä ehti....."en koskaan ole lyönyt naista" kuuden naisen pahoinpitely, itseni mukaan lukien... Väkivaltaa...Valheita, valheita ja kaikki selvisi eron jälkeen! Onneksi eroon pääsin, tavarat jäi sinne, jotka herra myi pois... Kiristystä ja uhkailua, jos kerron hänen nykyiselle naisystävälle mitään... Itsellä hyvä suhde, mutta kuinka saan sen luottamuksen takaisin! Kun on joskus vannottu "en koskaan ole enkä tule lyömään naista" ja samaisen henkilön väkivallan kohteeksi joutuu! Pelko, se ei vaan unohdu!
Luottamus uuteen ihmissuhteeseen narsistin jälkeen
Luotanko
3
154
Vastaukset
- Maaarja
Hei! Kyllä sinä löydät vielä ihmisen, joka rakastaa sinua estoitta. Aika parantaa haavat. Kukaan ihminen ei ole samanlainen, sinulle sattui vain se huonoin ihmislaatu mitä voi löytää... Jaksa uskoa!
- HitaastiHyvääTulee
Kerrot, että sinulla hyvä suhde, miten tää entinen pelle siihen liittyy. Aikaa voi ottaa, ootko puhunu tän uuden miehen kaa, ymmärtääkö hän tilanteesi ja antaa sulle tarvitsemasi ajan ja tuen.
- tottahiivatissaliittyy
mikä ihmeen tankero siellä kirjottaa joka ei ees tommosta ymmärrä, et tajunnut viestin pointtia ollenkaan, lieneekö syynä kellonaika vai harvat aivosolut !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 713075
- 922855
- 512095
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201555- 151339
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..51318Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131301Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein131263- 181230
Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241222