Kyllä on Varkauden keskustelu palsta mennyt ihan älyttömäksi. Suurin osa näistä jutuista mitä täälläkin julkaistaan on ihan älytöntä sontaa. Ei kyllä kovin järkevää kuvaa anna tämä keskustelu palsta Varkautelaisista. Taitaa olla ne kaikki täällä jauhamassa tätä sontaa täällä keitä ei oikea elämä kiinnosta. Voisiko joku valvoa tätäkin mitä tänne saa julkaista ja mitä ei ja kuka ei osaa asiallisesti kirjoittaa niin voisi saada kiellon koko palstalle?! Näitä juttuja lukiessa voi vaan kuvitella millaisia ihmisiä täällä oikein asuu ja suoraan sanottuna säälittää kun ei tunnu olevan muuta elämää näillä ihmisillä. Menkää kouluun ja töihin ja hankkikaa elämä!
Voi hyvää päivää!
puro
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kompataan. Ilman Suomi24 olemassaoloa ei edes tietäisi näin tyhmien ihmisten olemassaolosta.
Ei voi kauhalla vaatia,jos on lusikalla annettu.Ihan koskee kaikkia ihmisiä.
Varkaus tarvitsee uusia ideoita sekä ajatuksia !
Mitä jos kaikki vain keskittyisivät uusien ideoiden kehittämiseen ja miten niille saataisiin näkyvyytä sekä markkinoita ?
Ei niitä uusia ideoita ainakaan näiden eräiden älyvapaasti kommentoivien suusta kuule. Tuskin osaavat ajatella omaa napaa pidemmälle!
Varkaus tarvitse sellaisia IDEOITA joita on muissakin 20.000 - 35.000 asukkaan kaupungeissa ! Esim kahvilapäivä jolloin kukka tahansa voi pitää kahvilaa ja silloin puhua muidenkin ihmisten kanssa kuin omien naapureiden !
Varkaus tarvitsee kunnon sikafestivaalit - kuten etelässä pidetään useamman kerran kesässä.
Itse li kerran Espanjassa ja siellä syötiin vartaasta sika grillattuna !
Sikafestivaalit ovat siten 100% varmuudella kielletty Suomen lajissa !