eläkeläistentuho

Stubbi ja Sipilä kimpassa leikkaamassa eläkeitä. Eläkeläisten viholliset. Heillä tavoite suuri eläkeläisköyhyys.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tämä eläkeläisten vaino. Subbin vainoon yhtyi jo Sipiläkin!

Äänestä

Nyt eläkeläiset kouluttamaan kelmikokkareita, oppositiomatkalle.

Äänestä
  • Sipilän linjakin pehmeämpi ei niin kovia leikkauksia kuin kokoomuksella, kokoomus leikkaisi pysyvästi eläkkeet ja puolittaisi työttömysyturvaajan ja lopettaisi ikääntyneiden lisäpäivät Kokoomus ei kuulu hallitukseen hirmuleikkausineen ja rikkaden suosimisineen

    Äänestä

Siirrettypalkka. Sikamaista kokoomuskoirilta tulla eläkeläisen liksalle. Tekivät yhteisäveroalemokan ja sitä rahottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kimpassanää kirjoitti:

Stubbi ja Sipilä kimpassa leikkaamassa eläkeitä. Eläkeläisten viholliset. Heillä tavoite suuri eläkeläisköyhyys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu