Jos lapsia tekee, niiden elämä pitää maksaa kunnes tulevat toimeen omillaan. Ei se ole palkka äidille tehdystä työstä vaan kulukorvaus osasta kuluista. Tämä malliautoilija jättää minimimaksutkin maksamatta ja taitaa olla siitä ylpee. Kerronko lisää?
Täydellinen isä
10
240
Vastaukset
- ihmeessä
Kerro
- moih
Joo.
- hyisaatana
jos lespotantttayksinhuoltajaäiti välttämättä haluaa rikkoa perheen, saa maksella lapsen elatuksenkin itse
- tuhero
Joo on se kummaa touhua,kerran sitä rasiaa annetaan sitten tullaan paksuksi ja ruvetaan kitisemään maksuista,pitäisivät saatana housunsa jalassa sen ensinmäisen kerrankin. Tuheron anto loppuu ja todellinen pirttihirmu astuu esiin. Tunnustan olen tuolaisten naiset vihaaja.
- ikuisestiäiti
Voisiko joku länsirannikon älykäs mies kertoa millä summalla siellä tullaan toimeen?
Eipä ollutkaan normi tuherotytti kyseesä tällä kertaa. Lapset syntyivät avioliitossa ja kun isällä alkoi 50:n villitys sai loppuperhe tulla toimeen omillaan. Vähään olen ollut tyytyväinen mutta kun tämä maineikas mies jättää miniminkin maksamatta pelkästä kiusanteosta herää kysymys kuinka suolaista virtsaa siellä rannikolla nykyään nouseekaan päähän?
Yleinen kysymys yh äideille, kuinka moni on päässyt elareilla viettämään kulutusjuhlaa?- vonLagerbom
Ehdottomasti tuomittava teko rikkoa perhe. Kun perustetaan perhe on siihen satsattava, pysyteltävä yhdessä, perheenä kuten ennen muinoin, perhe katsottiin pyhäksi instanssiksi. Sittemmin päättäjät siunasivat helpot erot ja yleensähän perheenrikkoja on kuitenkin äiti joka kaappaa lapset mukaansa ja häipyy ja sitten alkaa yhteiskunnan rahastaminen ja miestensä mustamaalaaminen ja sen myötä lopulta yksinhuoltajuus ja sitten alkaa narina kuinka raskasta on yksinhuoltajan arki vaikka itse sellaisen olotilan itselleen aiheuttivat.
- Vereistruut
Eikö tämä maksu muuttunutkaan siten,että lapsi saa aina elatusmaksun,siitä huolimatta vaikka isä ei maksa Siis elatusmaksu peritään isältä kunnan / valtion toimesta. ?
- kyylävaiei
vah täh niiiiinn jooo...
- oookkkkeeeeeiiiii
ookkkeeiii
- kllbvkkkhg
Lkmbjhjjj
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä12611134Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on15610324- 268030
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1876537Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.505622- 735071
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1474384Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai254236Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas704067Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1333614