Täydellinen isä

kakskertaakasi

Jos lapsia tekee, niiden elämä pitää maksaa kunnes tulevat toimeen omillaan. Ei se ole palkka äidille tehdystä työstä vaan kulukorvaus osasta kuluista. Tämä malliautoilija jättää minimimaksutkin maksamatta ja taitaa olla siitä ylpee. Kerronko lisää?

10

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihmeessä

      Kerro

    • moih

      Joo.

    • hyisaatana

      jos lespotantttayksinhuoltajaäiti välttämättä haluaa rikkoa perheen, saa maksella lapsen elatuksenkin itse

    • tuhero

      Joo on se kummaa touhua,kerran sitä rasiaa annetaan sitten tullaan paksuksi ja ruvetaan kitisemään maksuista,pitäisivät saatana housunsa jalassa sen ensinmäisen kerrankin. Tuheron anto loppuu ja todellinen pirttihirmu astuu esiin. Tunnustan olen tuolaisten naiset vihaaja.

    • ikuisestiäiti

      Voisiko joku länsirannikon älykäs mies kertoa millä summalla siellä tullaan toimeen?

      Eipä ollutkaan normi tuherotytti kyseesä tällä kertaa. Lapset syntyivät avioliitossa ja kun isällä alkoi 50:n villitys sai loppuperhe tulla toimeen omillaan. Vähään olen ollut tyytyväinen mutta kun tämä maineikas mies jättää miniminkin maksamatta pelkästä kiusanteosta herää kysymys kuinka suolaista virtsaa siellä rannikolla nykyään nouseekaan päähän?
      Yleinen kysymys yh äideille, kuinka moni on päässyt elareilla viettämään kulutusjuhlaa?

      • vonLagerbom

        Ehdottomasti tuomittava teko rikkoa perhe. Kun perustetaan perhe on siihen satsattava, pysyteltävä yhdessä, perheenä kuten ennen muinoin, perhe katsottiin pyhäksi instanssiksi. Sittemmin päättäjät siunasivat helpot erot ja yleensähän perheenrikkoja on kuitenkin äiti joka kaappaa lapset mukaansa ja häipyy ja sitten alkaa yhteiskunnan rahastaminen ja miestensä mustamaalaaminen ja sen myötä lopulta yksinhuoltajuus ja sitten alkaa narina kuinka raskasta on yksinhuoltajan arki vaikka itse sellaisen olotilan itselleen aiheuttivat.


    • Vereistruut

      Eikö tämä maksu muuttunutkaan siten,että lapsi saa aina elatusmaksun,siitä huolimatta vaikka isä ei maksa Siis elatusmaksu peritään isältä kunnan / valtion toimesta. ?

    • kyylävaiei

      vah täh niiiiinn jooo...

    • oookkkkeeeeeiiiii

      ookkkeeiii

    • kllbvkkkhg

      Lkmbjhjjj

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      44
      7316
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4058
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3575
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3110
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2796
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      49
      2279
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      51
      2265
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2258
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2238
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2236
    Aihe