Susi lammasten vaatteissa

Päätoimittaja Appelsin hämmästelee "feministiseksi" itseään kutsuvan ja "naisten etua" väitteensä mukaan ajavan kuppikunnan kannanottoja, joissa Tapanilan joukkoraiskauksen jälkeen ollaan huolestuneita lähinnä siitä, että tekijöitä syyllistetään... Tämä on Appelsinin mukaan todella loukkaavaa uhria kohtaan.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1426678685399.html?pos=crosspromo

Kun järjestön www-sivuja katselee, havaitsee myös aborttien edistämisen olevan agendalla.

Myös mukavuusaborteissa äidit kyykytetään kun lapset teilataan. Kyseessä on äärimmäinen äitiyden ja naiseuden kieltäminen sekä fanaattinen sekä ideologinen lasten ja perheiden vastaisuus.

Järkyttävä on tälläkin palstalla yleinen abortin uhrien loukkaaminen, kun äiti suree surmattua lastaan, jonka hän on menettänyt - usein eri asteisen painostuksen ja pakotuksen seurauksena.
35<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Perjantaipulloaikaan tämä ei nyt tahtonut avautua solmussa oleville aivoilleni, jotka olemattomalla lepoajalla ja palauttamatta tehdasasetuksiin hirttäytyvät kiinni kuin march cosworthin moottori, totesi Mandarinos hämmästyneenä. Ilmeisesti Appelsiinin käsitys oli tismalleen sama, kuin se sitrus sinesis, joka Kaakkois-Aasiasta, rantautuu ihmisille ostettavaksi elintarivekauppoihin.

Mikäli ei irronnut, niin Päätöimittajaa verrattiin mietteliäästi, erittäin henkisesti vähäisillä, ellei jopa olemattomilla kyvyillä siihen oikeaan syötävään appelsiiniin, eli saman näköinen, kokoinen ja sama ajatuksenjuoksu vai miten se meni.

Äänestä

Mitä aloittaja ajaa takaa, en ymmärrä. Välillä hän haukkuu naisia omanapaisiksi lortoiksi kun teettää abortin, nyt he ovatkin alistettuja kyykytettyjä ressukoita. Kannattaisi pysyä mielipiteessään eikä vaihtaa sitä aina sen mukaan minkä luulee tekevän asiansa uskottavammaksi. Pääasia että voi haukkua naisia, ainakin feministejä. Mistä moinen naisviha kumpuaa?

>>Myös mukavuusaborteissa äidit kyykytetään kun lapset teilataan. Kyseessä on äärimmäinen äitiyden ja naiseuden kieltäminen sekä fanaattinen sekä ideologinen lasten ja perheiden vastaisuus. <<<

Äänestä
  • Ei sitten tullu mummolle mieleen että vastustajia saattas olla enemmänkin kun se yks ja ainoo kuviteltu...?
    Taitaakin tosin vaan olla pääasia että voi haukkua lapsia ja heitä suojelevia, ainakin äitejä. Mistä moinen lapsiviha kumpuaa?

    Äänestä

  • Feminismi taitaa olla samanlainen termi kuin Joulupukki, Hammaskeiju ja Pääsiäispupu. Aito feministi on taruolento, hieno aate on pilattu kiihkovaisten toimesta, kun tasa-arvon edistäminen tarkoittaakin sukupuoleen liittyvää ylivaltaa, hallintaa ja alistamista.

    Äänestä

  • sakinharhaa kirjoitti:

    Ei sitten tullu mummolle mieleen että vastustajia saattas olla enemmänkin kun se yks ja ainoo kuviteltu...?
    Taitaakin tosin vaan olla pääasia että voi haukkua lapsia ja heitä suojelevia, ainakin äitejä. Mistä moinen lapsiviha kumpuaa?

    Tiedän kyllä teidät kaksi, käytätte samoja termejä. En ole sekoittanut tiesin kyllä mitä kirjoitin.

    Äänestä

  • "alistettuja kyykytettyjä ressukoita"

    varmaan näytätkin missä mä olin tällästä sanonu. Tai missä "se toinen" on puhunu omanapasista lortoista.

    Äänestä

  • no_stten kirjoitti:

    "alistettuja kyykytettyjä ressukoita"

    varmaan näytätkin missä mä olin tällästä sanonu. Tai missä "se toinen" on puhunu omanapasista lortoista.

    Ai niin, omanapaiset lortot ovatkin sinun ikiomiasi:)
    Tiedät kyllä mitä tarkoitan.

    Äänestä

  • Niin? Mitä sitten vaikka oiskin?
    Jos (ja kun) mukavuusaborttöörit on sellasia, niin minkäs sille voi. Mutta siitähän pitäs ollakin ihan vaan hyshyss ;)

    Äänestä

Ja muutama sana vielä kaikille raiskauksesta raskaaksi tulleille...


"Odottavan äidin on syytä muistaa muutama perusasia.
Lapsi ilmoittaa usein, jopa pääsääntöisesti, itsestään yllättäen. Meistä kaikista suurin osa on "vahinkoja", joista alkuhämmingin jälkeen sittenkin tulee lopulta "iloisia yllätyksiä".
Nuoret ja vanhemmat äidin selviävät mainiosti lapsineen. Raskaus on luonnollinen tila. Raskaus ei ole sairaus, ei poikkeus, ei elämän este. Raskaus on elämän jatkumisen edellytys.
Sosiaaliturva, koulutus, terveydenhoito takaavat nykyisin lapsen kehityksen ja perheiden toimeentulon myös ongelmatilanteissa.
Kun testi näyttää plussaa, on uusi persoonallinen ja ainutkertainen elämä jo alkanut.
Kun lapsen ottaa vastaan asiat selviävät, elämä muuttuu ja asettuu uusille uomilleen.
Lapsen surmauttaminen abortissa loukkaa lapsen oikeuksia maksimaalisesti. Lisäksi se loukkaa naisen oikeutta äitiyteen.

Äänestä
  • "Ja muutama sana vielä kaikille raiskauksesta raskaaksi tulleille..."
    "Lapsen surmauttaminen abortissa loukkaa lapsen oikeuksia maksimaalisesti."

    Raiskauksen ollessa kyseessä, saakin loukata. Erityisesti tässä tapauksessa naisen oikeudet menevät aina edelle. Raiskaajan lasta ei tarvitse synnyttää ja onneksi laki on puolellamme, raiskaustapauksessa abortin saa ilman suurempia selityksiä. Että ihan turha lässyttää mistään "naisen oikeuksista äitiyteen" (kun et mitään naisen oikeuksia aja kuitenkaan). Harva itseään kunnioittava nainen synnyttää pahoinpitelijänsä lapsen.

    Äänestä

  • "Raiskauksen ollessa kyseessä, saakin loukata."

    Lapsia vihaava suosijaraivokiihko himoitsee veristä kuolemankostoa viattomalle lapselle tämän isän rikoksesta... voiko sairaampaa enää olla!!!!

    "raiskaustapauksessa abortin saa ilman suurempia selityksiä."

    Siitä on varmaan pitäny käydä tekeen rikosilmotus ja asianmukasissa lääkärintutkimuksissa ym., jotta voidaan merkitä sillä syyllä. Kuka tahansahan vois muuten keksiä jonkun raiskautarinan jottei tarvis muuta selitellä.. epärehellisyyshän on tunnetusti eräs mukavuusaborttöörien perusluonteenpiirteistä.
    Lapselle on ihmisoikeus elämäänsä, riippumatta siitä missä oloissa sai alkunsa. Että ihan turha lässyttää taas tota "naisen (MURHA)oikeus" -propagandaas.. itseään ja lapsensa elämää kunnioittava nainen ei tapa häntä, oli isä vaikka kuinka hyypiö tahansa.

    Äänestä

  • kostonhimo-jylläilee kirjoitti:

    "Raiskauksen ollessa kyseessä, saakin loukata."

    Lapsia vihaava suosijaraivokiihko himoitsee veristä kuolemankostoa viattomalle lapselle tämän isän rikoksesta... voiko sairaampaa enää olla!!!!

    "raiskaustapauksessa abortin saa ilman suurempia selityksiä."

    Siitä on varmaan pitäny käydä tekeen rikosilmotus ja asianmukasissa lääkärintutkimuksissa ym., jotta voidaan merkitä sillä syyllä. Kuka tahansahan vois muuten keksiä jonkun raiskautarinan jottei tarvis muuta selitellä.. epärehellisyyshän on tunnetusti eräs mukavuusaborttöörien perusluonteenpiirteistä.
    Lapselle on ihmisoikeus elämäänsä, riippumatta siitä missä oloissa sai alkunsa. Että ihan turha lässyttää taas tota "naisen (MURHA)oikeus" -propagandaas.. itseään ja lapsensa elämää kunnioittava nainen ei tapa häntä, oli isä vaikka kuinka hyypiö tahansa.

    Näkee että hyväksyt raiskauksenkin. Nainen on aina viimeisenä listallasi, edelle menee raiskaaja ja hänen siittämänsä alkio.
    Turha väittää muuta, se paistaa joka lauseestasi.

    Äänestä

  • "Näkee että hyväksyt raiskauksenkin. "

    Suosijakiihkon sekoharhatkin siellä taas jylläilee... näytäppä sitten missä mitään tällästä sanottiinkaan, vai pitääkö taas hätävalheita keksimällä vääntää sitä huomioo noin säälittävän läpinäkyvästi pois siitä minkä SINÄ sakkeines hyväksyt, eli pienten viattomien lapsiparkojen julmurimaisen väkivaltasen murhaamisen!??? Itsehän sä suosit jopa niiden lasten raiskaamista kohdussa. Kykenetkö ylipäätään tajuaan eroa raiskauksella ja tappamisella?? Molemmat on väkivaltaa kyllä, ja kukaan muuhan ei täällä sellasta kannata kun tasan ja ainoastaan SINÄ ja kalmanhimonen verikyntinen murhia palvova sakkis!!
    Vihaamas lapset on aina vihon viimesimpänä listallas, omanapasen lelliämmän hinkuvinkujen pitää mennä kaikessa, jopa toisten elämän edelle. Turha väittää muuta, se paistaa joka lauseestasi.

    Äänestä

  • "Valtaenemmistö hyväksyy"

    Tällekään ei vaan oo edelleenkään minkäänlaista todistetta näkyny ja tuskin tullaan näkeenkään. Sekös sulle onkin kiperä pala kun joudut näitä epätoivosia jankkamutujas huuteleen.

    "Ja kerrotko, miten lapsen voi raiskata kohdussa?"

    Mietippä nyt niillä aivon rippeilläs jos sellasta vielä löytyy. Miten voi olla varmaa ettei se silpomisväline tunkeudu lapsen alapäähän ennenkun pilkkoo sen koko kehon palasiks elävältä?? Mitä muuta tämä ois kun lapsen kiduttava raiskaus ennen mitä karmeinta hengenriistoa?

    "joiden mielestä seksi raskaana ollessa on ehdottomasti kielletty,"

    Ja taas yrität johtaa vimmasesti jonnekin naurettaville sivuraiteille.

    "Syntyneen ihmisen henki raskausmateriaalin poistamisesta on aika reilua, eikö?"

    Moraalivajeisen, muille haitallisen hirviösolumössön poistossa tätä maailmaa pilaamasta ei oo mitään pahaa eikä väärää viattoman lapsen mukavuusmurhan jälkeen.
    Ei suosija lapsenmurhahaaveissaan mitään vikaa tai sairasta näe, mutta hulluhan se "normaaliuttaan" korostaa...
    Onneksi se todellinen valtaenemmistö tajuaa kunnioittaa lapsia ja säästää näiden hengen, sallipa joku kieroutunu lepsulaki mitä hulluutta tahansa. Vielä muutama lapsivihaaja laahaa kaukana perässä.

    Äänestä

  • Suhteellisuudentajuton murhakiihkofanaatikko taas riehumassa :D

    Äänestä



  • Sun (kivi)sydäntäs lähellä ei oo minkäänikäsiä lapsia. Itsekkäät mukavuudenhaluset lelliämmät menee murhanhinkuineen kaiken muun edelle.

    Äänestä

Eiköhän anneta kaikille mahdollisuus ihan itse päättää siitä abortin eettisyydestä kyykyttämättä tai haukkumatta tai painostamatta ketään. Sopiiko tämä abortinvastustajille?

Äänestä
  • Annettaisko kaikille muillekin lapsenmurhaajille mahdollisuus ihan itse päättää siitä tappamisen eettisyydestä kyykyttämättä tai haukkumatta tai painostamatta ketään. Sopiiko tämä abortinsuosijoille?

    Äänestä

  • ettänäinkö kirjoitti:

    Annettaisko kaikille muillekin lapsenmurhaajille mahdollisuus ihan itse päättää siitä tappamisen eettisyydestä kyykyttämättä tai haukkumatta tai painostamatta ketään. Sopiiko tämä abortinsuosijoille?

    "Annettaisko kaikille muillekin lapsenmurhaajille mahdollisuus ihan itse päättää siitä tappamisen eettisyydestä"

    Eli kerrataas taas hitaammalle vastustajalle, että kysymys on siitä, että saa itse päättää siitä, että onko abortti murha vai ei. Asiasta ollaan eri mieltä, eikä tuo abortinvastustajan tieteellinen faktakaan oikein vakuuta siitä, että jo hedelmöittynyt munasolu on henkilö, jolla on täydet ihmisoikeudet.

    Äänestä

  • "saa itse päättää siitä, että onko abortti murha vai ei."

    hitaammalle murhansuosijalle ettei faktat oo kenenkään mutuilla "päätettävissä" eikä katoa niillä mihinkään. Eikä tuo suosijasakin tieteellisen faktan kiivas kiistointtäkään oikein vakuuta siitä, etteikö jo hedelmöittynyt munasolu vois olla henkilö, saatikka ihminen, jolla on ihmisoikeus elää.

    Äänestä

  • kerrataantaas kirjoitti:

    "saa itse päättää siitä, että onko abortti murha vai ei."

    hitaammalle murhansuosijalle ettei faktat oo kenenkään mutuilla "päätettävissä" eikä katoa niillä mihinkään. Eikä tuo suosijasakin tieteellisen faktan kiivas kiistointtäkään oikein vakuuta siitä, etteikö jo hedelmöittynyt munasolu vois olla henkilö, saatikka ihminen, jolla on ihmisoikeus elää.

    "tieteellisen faktan kiivas kiistointtäkään oikein vakuuta siitä, etteikö jo hedelmöittynyt munasolu vois olla henkilö, saatikka ihminen, jolla on ihmisoikeus elää."

    Ei kukaan sanokaan ettei vois olla, mutta se on eri asia että ON henkilö. Murhan uhri on henkilö. Ellei uhri ole henkilö, niin näyttää sitten todisteet sille, eikä yrittää opettaa muille, että mistä lapset tulevat. Kyllä sen kaikki jo tietää.

    Äänestä

  • "Ellei uhri ole henkilö, niin näyttää sitten todisteet sille"

    Juuri näin. Eli jos väittää ettei joku ihminen oo henkilö niin se pitäs todistaa jotenkin uskottavasti. Vielä ei oo näkyny, mutta odotellaan....

    Äänestä

  • Mene sinä paskarunkkulan vittuoksennus tappamaan itsesi.
    Niele sinä runkunrutku vaan kiehuvaa pirunkusta ja porisevaa poronpaskaa.
    Ja sinä spermaräkäkusipää suollat mielisairasta paskansyöjäsontaasi kroonisen ruikulitautisen kiimahuoran vimmalla.
    Olet mielisairas paskaasyövä huuhaahuora.
    Karmein kohtalo on olla kaltaisesi pää täynnä persesaastalimaa kulkeva nilkki.
    Oikeasti, onko sulla edes sitä yhtä ainoaa aivosolua päässäsi olemassa? Ilmeisesti kirjoitat niin paljon sontaa, ettet muista edes mitä edelliseen viestiis olet just riipustanut. IMBESILLI.Murhamielinen laiska lusmu ottaa silmän käteen ja katsoo mitä tuli itse kirjoitettua ensin, fanaatikko ämmänretale. Olet niin vitun tyhmä, etten tyhmempään ole koskaan törmännyt. Tunnen syvää myötähäpeää siitä, että olet samaa sukupuolta. Häpäiset kaikkien naisten maineen tyhmyydelläsi.
    Spermahuuruisen matkijapapukaijan loispummipaskaroiske on taas vääntelemässä muiden sanomisia ja revittämässä kurahaarojaan kiimaista murhahuorausta varten. Mokoma paskapersetäi on tainnut oppia lapsellisen lällättelyn itseään viisaammilta viisivuotiailta aivovaurioisilta, joita käy niljaisesti käpälöimässä.
    Murhahuora paskantaa edelleen mielisairaita huorahoureitaan. Huuhdo itsesi viemäriin, oksennusta imevä paskakeuhko.
    Sinä raatorunkattu kusihuora pidät kiimaturpasi kiinni etkä kirjoita enää mitään.
    Olet mielisairas murhahuora eikä se totuus vikinälläsi miksikään muutu.
    Typerät valheesi ja paskaturpasönkkäys ovat osoitus kroonisesta vajaamielisyydestäsi. Teinipilluvajakki.
    Jatkan herjaamistasi, paskasuon oksettava silmäke. Vittutikku, kusikeppi, paskakeuhko, orjatäi. Mulkkuruuvin mutka. Vammalan vammaisin vammapää. Murhahuoraava puolen tähden perse.
    Olet mielisairas paskarunkattu murhahuora ja matkijasonta. Ei noin vähä-älyinen itse mitään osaakaan sanoa, toistelet vain kuin räkäruton turmelema papukaija.
    Turpa kiinni, räkäreetta. Olet paskaa ahmiva mielisairas hullu. Kuolaava vittukuono.
    Sinusta on tehty ilmoitus kaatopaikan valvojalle, että kusisessa pahvihökkelissä asuvalta paskaasyövältä mielisairaalta pitää katkaista nettipiuha, ettei pääse huomiohuoraamaan vittupäisiä hullunhoureitaan. Mene vaan haistelemaan käytettyjen vessapapereiden kokoelmaasi.
    Huomiohuora taas mussuttaa sontaista paskaansa maanisen räkärunkkarin innolla. Tautinen vaahto vaan valuu paiseiden turvottaman pallinaaman roikkuvista suupielistä.
    Sinähän tässä hajoat, kun valkotakkiset kärräävät sinut hulluhuoran takaisin mielisairaalaan tuhertamaan paskalla huoraripulias pehmustetuille seinille. Piuhat ohimoille ja vähän laakia, niin voi murhahuorastakin vielä tulla lähes ihmismäinen yksilö.
    Mielisairas paskansyöjämme murhahuora epätoivoisesti kerjää vaan kiimakankea peräluukkuunsa. Mädät aivot tuolta lobotomiapotilaalta onkin jo poistettu.
    Bensahuurujen imppaamisesta sekopäiseksi maanikoksi taantunut ihraperse-tihrusilmä-
    hulluhihhuli-murhahuora mussuttaa paskaa suu ruskeana ja huoraa jälleen perselimaansa näppäimistön avulla ilmoille. Mielisairas sossupummi menee nyt vaan teetupaansa rinkirunkkaamaan.

    Äänestä

  • sieltäsetaaslähti kirjoitti:

    "Ellei uhri ole henkilö, niin näyttää sitten todisteet sille"

    Juuri näin. Eli jos väittää ettei joku ihminen oo henkilö niin se pitäs todistaa jotenkin uskottavasti. Vielä ei oo näkyny, mutta odotellaan....

    "Eli jos väittää ettei joku ihminen oo henkilö niin se pitäs todistaa jotenkin uskottavasti."

    No, tsygootti on orgaaninen kone, jota pyörittää kemialliset reaktiot. Koneet eivät ole henkilöitä.

    Äänestä

  • "tsygootti on orgaaninen kone, jota pyörittää kemialliset reaktiot."

    Niinkun on sitten ihan syntyneet ihmisetkin :)
    Eli ihmiset ei oo omilla mutumääritelmilläs henkilöitä :D mitkähän niitä sitten sun mahtilogiikallas mahtaakaan olla?

    Äänestä

  • justjoo_ kirjoitti:

    "tsygootti on orgaaninen kone, jota pyörittää kemialliset reaktiot."

    Niinkun on sitten ihan syntyneet ihmisetkin :)
    Eli ihmiset ei oo omilla mutumääritelmilläs henkilöitä :D mitkähän niitä sitten sun mahtilogiikallas mahtaakaan olla?

    "Niinkun on sitten ihan syntyneet ihmisetkin :)
    Eli ihmiset ei oo omilla mutumääritelmilläs henkilöitä :D mitkähän niitä sitten sun mahtilogiikallas mahtaakaan olla?"

    Jos syntyneet ihmiset ovat pelkkiä orgaanisia koneita kuten väität, niin sittenhän nekään eivät ole henkilöitä. Todistapa nyt väitteesi oikeaksi?
    Tsygoottihan on pelkkä solu, joka tosiaan on vain orgaaninen kone.
    Syntyneillä ihmisillä on kyky emootioihin, joka erottaa ne koneista. Koneet eivät tunne eivätkä koe mitään.

    Äänestä

  • "Todistapa nyt väitteesi oikeaksi?"

    Minä en mitään näin älytöntä oo alkanu väittääkään, että turha käännellä nyt hädissäs muualle taas sitä taakkaas.

    "Tsygoottihan on pelkkä solu, joka tosiaan on vain orgaaninen kone."

    Mutumutu :) ja syntyny on vaan hiukan useemmasta solusta koostunu "orgaaninen kone" :D ja mitä muuten tsygootit edes liittyy aiheeseen? Ei ihmisiä tsygootteina tapeta aborteilla.

    "Syntyneillä ihmisillä on kyky emootioihin, joka erottaa ne koneista."

    Siis täysin hataralla mutupohjalla mennään. Ensinnäkään et voi tietää muiden emootioista tai niiden puuttumisista, ja toisekseen tällä logiikalla siis tunteettomat aikuisetkin on niitä "koneita".

    Äänestä

  • antaatullanytvaan kirjoitti:

    "Todistapa nyt väitteesi oikeaksi?"

    Minä en mitään näin älytöntä oo alkanu väittääkään, että turha käännellä nyt hädissäs muualle taas sitä taakkaas.

    "Tsygoottihan on pelkkä solu, joka tosiaan on vain orgaaninen kone."

    Mutumutu :) ja syntyny on vaan hiukan useemmasta solusta koostunu "orgaaninen kone" :D ja mitä muuten tsygootit edes liittyy aiheeseen? Ei ihmisiä tsygootteina tapeta aborteilla.

    "Syntyneillä ihmisillä on kyky emootioihin, joka erottaa ne koneista."

    Siis täysin hataralla mutupohjalla mennään. Ensinnäkään et voi tietää muiden emootioista tai niiden puuttumisista, ja toisekseen tällä logiikalla siis tunteettomat aikuisetkin on niitä "koneita".

    "ja mitä muuten tsygootit edes liittyy aiheeseen? Ei ihmisiä tsygootteina tapeta aborteilla. "
    Liittyy se paremmin aiheeseen kuin syntyneiden lasten surmat, joita nyt ei varmasti tapeta abortissa.

    "ja toisekseen tällä logiikalla siis tunteettomat aikuisetkin on niitä "koneita"
    Kyllä. Olet ihan oikeassa. Esimerkiksi vegetatiivisessa tilassa olevat aikuiset.

    Äänestä

  • "kuin syntyneiden lasten surmat, joita nyt ei varmasti tapeta abortissa."

    Molemmissa tapetaan lapsia. Ihan sama missä ne on.

    "Kyllä. Olet ihan oikeassa"

    No voithan sä olla sitä mieltä että ihmiset on koneita, jos susta tuntuu siltä.
    Melko tunnevammasia koneita on tosiaan nekin jotka huvikseen murhaa lapsia.

    Äänestä

  • likiliippaa kirjoitti:

    "kuin syntyneiden lasten surmat, joita nyt ei varmasti tapeta abortissa."

    Molemmissa tapetaan lapsia. Ihan sama missä ne on.

    "Kyllä. Olet ihan oikeassa"

    No voithan sä olla sitä mieltä että ihmiset on koneita, jos susta tuntuu siltä.
    Melko tunnevammasia koneita on tosiaan nekin jotka huvikseen murhaa lapsia.

    "No voithan sä olla sitä mieltä että ihmiset on koneita, jos susta tuntuu siltä. "
    Alkio on biokemiallinen kone. Koneen ja henkilön erottaa siitä, että koneella ei ole minkäänsorttista tietoisuutta eikä kykyä emootioihin. Toisaalta, jos ajatellaan tuota vegetatiivista tilaa, niin ehkä siinäkin on kyse henkilöstä, koska vaikka tietoisuus on lopullisesti kadonnut, tällä ihmisellä on kuitenkin historia henkilönä, joka ei katoa vaikka tietoisuus katoaa.

    Äänestä

  • "vaikka tietoisuus on lopullisesti kadonnut, tällä ihmisellä on kuitenkin historia henkilönä, "

    Niin, sillon tietonen elämä on tosiaan takana päin, ei edessä, kuten syntymättömällä lapsella ois jollei tapeta julmurimaisen raa'asti sitä ennen.
    Tutustuppa uudelleen siihen biologiaan. Ihminen ei ole missään vaiheessa elämäänsä kone.

    Äänestä

  • Suosijasakin traumoissaan riehuva törkysuoltaja saa aina takasin mitä ryhtyy säännöllisin väliajoin tilaamaan ;)

    Äänestä

Appelsin löysi naisia ja ihmistä vihaavan sylttytehtaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


SylttyTehtailla kirjoitti:

Päätoimittaja Appelsin hämmästelee "feministiseksi" itseään kutsuvan ja "naisten etua" väitteensä mukaan ajavan kuppikunnan kannanottoja, joissa Tapanilan joukkoraiskauksen jälkeen ollaan huolestuneita lähinnä siitä, että tekijöitä syyllistetään... Tämä on Appelsinin mukaan todella loukkaavaa uhria kohtaan.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1426678685399.html?pos=crosspromo

Kun järjestön www-sivuja katselee, havaitsee myös aborttien edistämisen olevan agendalla.

Myös mukavuusaborteissa äidit kyykytetään kun lapset teilataan. Kyseessä on äärimmäinen äitiyden ja naiseuden kieltäminen sekä fanaattinen sekä ideologinen lasten ja perheiden vastaisuus.

Järkyttävä on tälläkin palstalla yleinen abortin uhrien loukkaaminen, kun äiti suree surmattua lastaan, jonka hän on menettänyt - usein eri asteisen painostuksen ja pakotuksen seurauksena.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu