Hei!
Olen kohta 30v nainen Espoosta (Espoon keskuksen lähettyviltä). Olen työskennellyt lasten parissa 10v ja tälläkin hetkellä töissä ryhmäperhepäiväkodissa. Olen tehnyt lastenhoito keikkaa työn ohella pari vuotta sekä satunnaisesti, että myös vakituisemmin samassa perheessä, joten suosittelijakin löytyy tarvittaessa!
Lapsi/lapset ovat tervetulleita meille ja minä liikun joustavasti teille (autolla). Minulla on 4v sosiaalinen tyttö, jolla on hyvät leikkitaidot ja innokas leikkimään kaikenikäisten kavereiden kanssa. Tyttäreni voi tulla myös teidän luoksenne mukaan leikkiseuraksi.
Minulla on kotona pieni karvaton kiinanharjakoira. Hyvin rauhallinen ja lapsirakas tapaus, vaikka aikuisia vähän pelkääkin.
Minulle tärkeää lasten kanssa on turvallisuus, leikin ilo, yhdessä oleminen ja huumori. Mielelläni ulkoilen lasten kanssa, luen kirjoja, keskustelen ja keksin kaikennäköistä puuhaa!
Minulta sujuu myös arkiset kotityöt, ruoanlaitto ja koiran ulkoilutus.
Olen käytettävissä viikonloppuisin vapaasti ja arkisin ti-pe klo 17--> ja sovitusti klo 14.30--> .
Palkkatoive on 10€/h ( matkakorvaus jos erityisen pitkä (yli 20km) välimatka) Pidemmistä rupeamista sovitaan sitten erikseen.
Ota yhteyttä! [email protected]
Tarvitsetko lastenhoitaja päälaupunkiseudulla?
puzu
0
102
Luetuimmat keskustelut
- 52905
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍99877Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15776Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,3730- 65602
- 74597
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1594Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it184559- 56551
- 70533