Onko romani mukana tänä vuonna 2015?

SaaraAhlfors

Onko miss suomi ehdokas Saara Ahlfors romani? Jotenkin tuiman ja tulisen näköinen, ei näytä ainakaan perussuomalaiselta. Niin ja en ole rasisti, ei asialla mitään väliä ole, mutta kuin jäin pohtimaan, hienoahan se olisi että heitäkin olisi edustettuna joskus.

17

301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Opihistoriaa

      Kyllä olet, sillä jos tuntisit historiaa tietäisit että ensimmäiset suomalaiset olivat nimenomaan tummia ja vaalea väestö tuli paljon paljon myöhemmin :)! Opiskele niin ei tarvitse luulla. Tummat ovat suomalaisempia kuin vaaleat!

      • tvetituu

        Ai oliko ensimmäiset suomalaiset romaneja? Kyllä tämän päivän perus-suomalainen on enemmän vaalea kuin tumma.
        Kannattaisi yhden sun toisenkin miettiä ennen kuin laukoo näsäviisaita opiskelutaidoillaan.


      • Historiaatunnesinä

        Alkuperäiset suomalaiset olivat saamelaisia ja karjalaisia ja yleensä tummia! Romanien kanssa heillä ei ole yhtään mitään tekemistä! Lännestä sekä mustalta mereltä venäjän kautta virtasi ne albiinomutantin jälkeläiset! Vaaleus on siis vain niin ja niin mones osa albiinoa ei sen kummempaa! Kyse on geenimutaatiosta jota on ilmennyt ainakin mustanmeren ns arjalaisissa väestöissä joita olivat afganistan intia persia mm ! Hitlerin natsiarjalaiset olivat hänen sairautensa ei historiasta poimittuja arjalaisia! He olivat mustanmeren ihmisiä!


      • hoietdietiiä
        tvetituu kirjoitti:

        Ai oliko ensimmäiset suomalaiset romaneja? Kyllä tämän päivän perus-suomalainen on enemmän vaalea kuin tumma.
        Kannattaisi yhden sun toisenkin miettiä ennen kuin laukoo näsäviisaita opiskelutaidoillaan.

        Jeesuski oli mannei.


    • Öyhhhh

      Ai. luulin että alkusuomalaiset ovat kämpineet tänne jostain siperian suunnalta. Tai Uralin vuoristoista.

      • jhhbvvc

        Mustalaisilla oli pidempi matka Intiasta asti, jossa sielläkin sorrettiin.
        Paremmat varkaiden markkinat löytyivät Euroopasta.


      • luulevähemmän

        Virke aloitetaan isolla alkukirjaimella.


    • Karutotuus

      Täällä syntyi varhaisin albiinomutantti josta polveutuu sitten kaikki ns vaaleat eri asteisesti ! Siksi olettekin arjalaisia lol!

    • Katsoppatituutta

      Linkki unohtui arjalais albiinomutattteihin: wikitä arjalaiset ja opi:

    • Aikakivaaaon

      Niin ironista kuin onkin niin nämä albiinomutantit kuin romanitkin polveutuvat samasta arjalaispesäkkeestä hahahah! Intiasta!!!

    • yksriitti

      Oliha Satu Tuomisto

      • lopetavalehtelu

        Ei ollut.


    • rumavaan

      Ahlberg ei ole manne.

    • ällölällöööööö

      Tummahiuksiset ihmiset ovat kauniimpia kuivaaleet ja vetiset.
      Vaalea mieskään ei ole mies!

      • tsius

        Joo, me Leifi ja Raiku kaa luulti et se o aluperi niit Turun Palmei, mut sit Sarita totesi et sen kintut on vähä liia pitkät ja hoikat meiä naisiks.


    • gestapomies

      Äiti on tytöllä kieltämättä hieman mannein näkönen.

    • herää_pahvi

      Juna meni jo

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      17
      3932
    2. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3037
    3. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2994
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      42
      2281
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      80
      1163
    6. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1039
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      56
      994
    8. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      365
      985
    9. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      211
      886
    10. Alex ja Sanna taas Bilderberg-kokoukseen

      Kansainvälinen parivaljakkomme on taas yhdessä siellä missä tapahtuu. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/09eda060-635e
      Maailman menoa
      135
      843
    Aihe