Selkä-ja kantapääkipu

Onko kenelläkään ollut iskiaksen kaltaista kipua sekä kipua kantapäässä saman puolen jalassa? Varsinkin aamulla kävely tekee todella kipeää. Myös saman puolen lonkassa on kipua. Jumppaohjetta? Vai lääkäriin?
1211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kylläpä on ollut samanlaista kipua. Vuonna 2009 elokuussa alkoi kipuilla selkäni säteillen kantapäähän. Vasta 2011 löytyi syy kipuihin eli selässä oli nikamaliukuma. Hoidettiin plantaarifaskiittina diagnoosilla kaksi vuotta. Lääkärissä käyntejä oli monta ja jopa pohjalliset kokeiltiin kipuihin. Kipu oli sietämätöntä ei voinut astua jalalla varsinkaan aamuisin ei voinut varata jalalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kipuileva kirjoitti:

Onko kenelläkään ollut iskiaksen kaltaista kipua sekä kipua kantapäässä saman puolen jalassa? Varsinkin aamulla kävely tekee todella kipeää. Myös saman puolen lonkassa on kipua. Jumppaohjetta? Vai lääkäriin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu