mitä mä voisin ostaa 15 vuotiaalle poikaystävälle?? ei mulla ole mitään hyviä ideoita, vaikka kaikkee on tullu mietittyy!! mä haluisin antaa sille jotain tosi hauskaa, mut en mä keksi mitään!!! ollaan oltu vasta n.3 kuukautta yhessä ja oon antanu sille jo nallen.. oisko jotain ideoita hauskasta ja samalla jotenki romanttisesta lahjasta??? please auttakaa mua!!!
poikaystävälle???
tyttö_90
81598
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Itse olen todella huono ostamaan lahjoja. Tuntuu ettei ikinä tule mitään mieleen..mutta heitän tähän nyt huimat kaksi lahjaesimerkkiä, jotka tulivat mieleeni (eivät ole tosin mtn kovinkaan "hauskoja" tai "romanttisia")
- cd-levy, josta tiedät poikaystäväsi pitävän
- elokuvaliput (menkää yhdessä katsomaan elokuva, jonka poikaystäväsi haluaisi nähdä)
no tässä pari ideaa...
pornokaupasta löytää kaikkea kivaa ja hauskaa.. Mut toisaalta ehkä olette vielä liian nuoria? (ei saa suuttua! en oo itsekkään paljoa vanhempi, mut oon näissä asioissa ollut aina vähän etuajassa :S)
Leivo pipareita, tee joku hauska peli, tee jotain itse?
Osta leffaliput tai konvehteja, menkää jonnekin hienosti syömään (aika kallista...), joku kirja jos on kova lukemaan, jotain hyvää musaa, kukunor liike helsingissäkin on aika täynnä kaikkea hienoa (kallis kylläkin)..
itse teen poikaystävälleni joulukorin, mihin tulee pipareita, bokserit, kasvonaamio (tykkää höpsö sellasista :)..), kynttilä/kynttilöitä, karvanopat, hessu hopo ristipisto juttu ja sit kallis huppari. :)
jnejne.
kiitti sulle!! ideat oli hyviä, etkä oo samanlainen niuho ku suurin osa muista tänne kirjottajista!!! älkää suuttuko! kaikki ei kuitenkaa oo sellasia!!!
itse löysin poikaystäväni 15-vuotiaana ja ollaan edelleenkin yhdessä ja kihloissa. Inhottavaa että täällä on ihmisiä joilla ei ole muuta elämässä kuin nuorempien kiusaaminen. Ei oo reilua.
Lisää idiksiä; joku muki/lasi mis on joku teksti, joku paita mis on joku teksti, jos oot hyvä piirtää nii joku upee piirros, karkkia (ei ehkä niin hyvä mut jos ei muuta keksi, tyyny mihin on painettu jotain (kundini 20v silloin nyt 21v, antoi mulle 6kk lahjaksi tyynyn mihin se oli painanut oman kuvansa enkelin vartalossa...) Voi että sitä mä en koskaan unohda! :)
Joku sarjakuvalehti/kirja, jos tykkää sellasista, Europe Housesta saa kaikkea kivaa! Siell on vähän pornokamaakin, mut ihan tavallinen nuorten kauppa muuten, joten jos haluu jotain vähän ilkeempää mut ei kehtaa mennä pornokauppaan. (hmm.. en taida muusta osaa puhuakkaan...)
Nojoo, sellasta. Koita jaksaa älä välitä näist idiooteist, varmasti sulla on ihana poikaystävä :)
kirjotin siis tuon ilkeä.. kirjoittajan viestin. siis sama henkilö! :D
kaikki miespuoliset tykkää elektroniikasta.
muista et ajatus on tärkein.
Noh tomera tyttö, käy seksiliikkeesä ostamassa ruoska, heiluttelet sitä sitten joulun kunniaksi oikein olen takaa, kyllä on tunnelma katossa ja persuus joulun punaisena.
Ei mitään kiittämistä!
no annat pojalle sitä mitä kaikki pojat haluavat tytöiltään. rakkautta kauneimmassa muodossa, eli *****