Ilmainen vinkki Piraattipuolueelle: korostakaa suureen ääneen tavoitettanne kansallisten maataloustukien leikkaamisesta, niin saatte mediassa huomiota osaksenne. Sekä positiivista että negatiivista. Negatiivinen huomio aiheutuu kepulaisten säikähdyksestä, että joko kohta heidän kehittelemänsä kupla puhkeaa, ja positiivinen siitä, että moni äänestäjä on odottanut tilaisuutta päästä vaikuttamaan tähän maatamme kurjistavaan syöpään, jonka kepulaiset ovat maahamme synnyttäneet.
Muut puolueet harmittelevat omaa munattomuuttaan ja uskalluksen puutettaan koskea koko asiaan pitkällä tikullakaan. Tietoa heillä on, mutta ei rohkeutta.
Hyvä olisi aloittaa vaikka tuomalla esiin se tosiasia, että hetki sitten julkistetut EU-tuet ovat vain jäävuoren huippu. Suurin osa tuista on piilotettu kansallisen tukijärjestelmän taakse, joiden kokonaissumma on osattu tehokkaasti salata julkisuudelta. Joka tapauksessa se on isompi mitä EU:sta Suomeen osoitetaan.
Piraattipuolue ja maataloustuki
VitosenVinkki
3
101
Vastaukset
- Kannatan
Ei lainkaan huono idea! Jonkunhan on tämäkin asia kaiken hyssyttelyn ja peittelyn jälkeen tuotava julkisuuteen, ja jos siihen tarvitaan Piraattipuoluetta, niin sittenhän teillä on selkeä olemassa olemisen tarkoitus. Vielä kun tuotte esille riittävän tervepäisen ehdokkaan jokaiseen vaalipiiriin, niin siitä se homma lähtee.
- k4rv1n3n
Kiitos vinkistä, otetaan huomioon!
Vaaliohjelmastahan asiaa vaativa klausaali jo löytyykin. - k4rv1n3n
Kiitos vinkistä, otetaan huomioon!
Puolueohjelmastahan asiaa vaativa klausaali jo löytyykin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai898213Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424708Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414371Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit442566Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.971447- 401286
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress401227Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391150Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641132Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1661070