Ilmainen vinkki Piraattipuolueelle: korostakaa suureen ääneen tavoitettanne kansallisten maataloustukien leikkaamisesta, niin saatte mediassa huomiota osaksenne. Sekä positiivista että negatiivista. Negatiivinen huomio aiheutuu kepulaisten säikähdyksestä, että joko kohta heidän kehittelemänsä kupla puhkeaa, ja positiivinen siitä, että moni äänestäjä on odottanut tilaisuutta päästä vaikuttamaan tähän maatamme kurjistavaan syöpään, jonka kepulaiset ovat maahamme synnyttäneet.
Muut puolueet harmittelevat omaa munattomuuttaan ja uskalluksen puutettaan koskea koko asiaan pitkällä tikullakaan. Tietoa heillä on, mutta ei rohkeutta.
Hyvä olisi aloittaa vaikka tuomalla esiin se tosiasia, että hetki sitten julkistetut EU-tuet ovat vain jäävuoren huippu. Suurin osa tuista on piilotettu kansallisen tukijärjestelmän taakse, joiden kokonaissumma on osattu tehokkaasti salata julkisuudelta. Joka tapauksessa se on isompi mitä EU:sta Suomeen osoitetaan.
Piraattipuolue ja maataloustuki
VitosenVinkki
3
137
Vastaukset
- Kannatan
Ei lainkaan huono idea! Jonkunhan on tämäkin asia kaiken hyssyttelyn ja peittelyn jälkeen tuotava julkisuuteen, ja jos siihen tarvitaan Piraattipuoluetta, niin sittenhän teillä on selkeä olemassa olemisen tarkoitus. Vielä kun tuotte esille riittävän tervepäisen ehdokkaan jokaiseen vaalipiiriin, niin siitä se homma lähtee.
- k4rv1n3n
Kiitos vinkistä, otetaan huomioon!
Vaaliohjelmastahan asiaa vaativa klausaali jo löytyykin. - k4rv1n3n
Kiitos vinkistä, otetaan huomioon!
Puolueohjelmastahan asiaa vaativa klausaali jo löytyykin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell332104Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.461715Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1121486Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041236Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja1041034Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.76978- 59865
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,34852Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52789Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd101743