Kun olisi asioita, ja en tiedä kuka on hyvä. Sen tiedän, että ainakin yksi koettaa saada naisasiakkaita sänkyyn, vaikka on itsellään vaimo. Mutta en sellaista halua itselleni. Sellaisen mielelläni johon voi luottaa, ja joka ei ehdottele mitään sänkyhommia. Perintöjuttuja. Ketä suosittelette? Vai pitääkö Ouluun saakka mennä? Raahesta?
Ketä lakimiestä suosittelette Ylivieskasta?
13
4927
Vastaukset
- ylivieskassaeihyviä
Oulusta otin itsekkin.
- MrJuha82outolintu
Nivalalaisena voin sanoa, että Ylivieskassa bisnes toimii.
Lakimiehistä en tiedä mitään.
Mut liikkeitä paljon Ylivieskassa.
Toisin on Nivalassa, mut onhan se hieman pienempi kaupunkikin.
Ovatko vieskalaiset sitten hieman enemmän cityihmisiä, kun Nivalaiset ovat maajusseja pitkälti??
Nivala Suomen suurin maatalouspitäjä Kiuruveden ohella. - Ehdottomasti1
Asianajotoimisto Takala ja homma hoituu!
- Hesa-Lampela-Paras
Ei ainakaan Takalaa, kallis ja aisa ei siitä ainakaan parane. Ei ainakaan mitä huoltajuuteen tulee.
- advokaattiapiisaa
..siellä on Jaakko Teppo , valittu juuri jonkun hallitukseenkin ja osaa tilihommat ja sekä lukea että kirjoittaa !
- ruikonperä
Onko se laulaja, sehän on insinööri?
- sian-ajajia
Niin minulla on kans auto, mutta ei ajokorttia, mikähän ois hyvä ratkaisu tähän pulmaan?
Tarvitsen varmaan ajajan, luotettavan kans, miksi en menis ilman, onkohan se etes mahollista? No pitää miettiä vielä. - oikeuttako
Elekää missään nimessä ottako TAKALAN toimistoa asioitanne hoitamaann. Rahat menee muuta ette saa. Ette edes myötätuntoa se on taattu.
- kara.tuomari
Oliko sulla nuin toivoton juttu käräjillä, paljonko sait ja mistä?
- lautamies_
Takalalta voipi suositella nuorempaan asianajajaa Keskitaloa. Hommat hoituu.
- eitietoa
asemalla on joku mp-kerho kysyppä sieltä
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.546269Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652733Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️181854- 1461826
Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1351708Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä181690Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?281470- 1021457
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411196Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la141163