Mittarissa 24v. Komee sinkkumies oon, mulla on oma asunto ja auto ja vaikka mitä, vain T-alkuisista asioista on puute. Nimittäin työtä mulla ei ole, eikä tyttöystävää.
Kun toiset kiehnää toistensa kainaloissa kotisohvalla, meikäläinen tuijottaa taas yksinään Linnan juhlia ja kuvittelee miltä sinne päässeistä tuntuu. Linnan juhlat on varmaan vähän yhtä upee juttu kuin eka seksikokemus. Sekin multa puuttuu.
Hitto minkä sille voi että oli rauhallinen teini-ikä. Ei jokaista miestä ole luotu viettämään villi nuoruus ja kokeilemaan kaikkea kiellettyä. En osaa polttaa enkä välitä ryypätä. Ne on pahimmat vikani ja syntini. Vasta 40v täyttäneet naiset näkee noi asiat ansioina ja saavutuksina.
Sanokaa, kertokaa mitä mun on oltava tullakseni sellaseksi josta joku tavallinen oman ikänen nainen vois kiinnostua. Jos sanotte et mene töihin, niin aion mennäkin. Ei sen takia et rahasta olis puutetta, ehei. Vaan siks että naiset alkais kiinnostua musta.
Mietitään aikaa kun mulla ei vielä ollu omaa asuntoa vaan asuin vanhempien luona. Olin jotain 18-v. Sillon tyttöjen mielestä suurin kynnys oli se, etten asu yksin. No nyt kun asun yksin, se kynnys siirtyi johonkin seuraavaan asiaan. Onko enää muuta tietä nuoren naisen sydämeen, kuin vahva humala tai jumalattoman harvinainen sattuma?
24. yksinäinen itsenäisyyspäiväni
6
592
Vastaukset 6
- Tyttö87
Moi.
Eeeeeei. Suurin osa naisista ei todellakaan etsi miestä joka juo ja polttaa. Mistä sä tollasta oot keksiny?? Ne nähdää pitkäaikaista suhdetta rakentaessa usein negatiivisina puolina, eli pysy vaa raittiina.
Töihin. Juu. Siinä hyvä alku. :) Ihmisen mielenterveyden kannalta on tärkeetä kuulua johonki ryhmää, ja työpaikalla se yleensä on mahdollista.
Villi nuoruus... no, sä et oo vanha vieläkää. Ei sillä, että sun pitäis heittäytyä villiks, mut elämää on luultavasti enemmän edessä ku takana!! Alota vaikka joku harrastus jossa tapaa myös naisia?
Asiallinen ja siisti ulkoasu, miellyttävä olemus ja sosiaalisuus on ainaki asioita, joita mä haen miehessä. Sä saatat ajatella, et mitä mäkää mistää tiedän; mut ehkä kannattais uskoa. ;)
No mutta hauskaa itsenäisyyspäivää. :) - naimisissa
Nauti hyvä mies tilanteesta.
On aivan varmaa että kumppanin löydät aikanaan. ei kiirettä........ - kristiina
Mun mielestä noi sun luonteenpiirtees kuulosti ihan hyvältä! ite oon 17 enkä oo koskaan tykänny riehua ja ryypätä kavereitten kaa.. mä kyllä poltan mut siitä yritän päästä eroon.. kuitenki, mun mielestä vaikutit ihan kivalta tyypiltä en kyl tiedä miltä sä näytät, mut varmaan ihan hyvältä.. kyllä mä ainakin voisin mielelläni tutustuu suhun.. :)
- mies 28
Nimittäin valtaa ja valuuttaa.
- aneleh
Ei tarvitse etsiä tietä naisen sydämeen, ei! Jokaiselle on se jokin jonka kanssa kemiat käy yksiin, joka tuntuu siltä että hän on minua varten! Sinä et vain ole vielä kohdannut häntä.
Malta odottaa, hyvää kannattaa aina odottaa!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1492433Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois236987- 66970
- 120937
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä73793- 71611
Kissan kuolema
https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun90561Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan
Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa50536- 38522
- 36488