Räsänen voitti puhtaasti Italian kehässä hra Benzon. Räsäsellä on kyllä hyvä ja rento ottelutyyli, hienoa katsottavaa. Rumputulta tulee iloisesti niin kuin rumpalillta pitääkin tulla. Räsänen löi Benzon nenän rikki kolmannen erän lopussa ja hallitsi kyllä ottelua komeasti muutenkin.
Pari kovaa tuli Benzoltakin, mutta näistä ei Niclas ollut moksiskaan, joten näyttää tuo iskukestävyyskin olevan kohdillaan.
Kiitoksia ILTV:lle että näytti ottelun ja vielä ilmaiseksi. Hyvä oli kuvan laatukin.
Pari kovaa tuli Benzoltakin, mutta näistä ei Niclas ollut moksiskaan, joten näyttää tuo iskukestävyyskin olevan kohdillaan.
Kiitoksia ILTV:lle että näytti ottelun ja vielä ilmaiseksi. Hyvä oli kuvan laatukin.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Samaa mieltä, tyylikkäin ammattilaisemme tällä hetkellä. Toi Benzohan ei ollut ihan turha kaveri sitten kumminkaan. Suht. nopeita hyökkäyksiä ja iskuja välillä. Ikinä ei luovuta matseja, eikä koskaan ole tyrmätty. Nyt vain Niclas ei antanut kaverille rauhaa, vaan rouhi kovia iskuja läpi Benzon suojauksen niin että nenä oli rikki kolmannen erän lopussa. Se todella oli rikki, veren vuoto ei meinannut loppua ollenkaan. Toki naama oli muutenkin hieman rusikoitunut.
Mielestäni Niclakselle voi ottaa jo aika pian kovan tason mittarin.
Hieman kuuntelin selostajaa joka oli Simo Rantalainen. Kyllä on ääni muuttunut, eikä oikein skarpilta selostus kuulostanut, niin kuin ennen vanhaan. En tiedä oliko päihteissä vai mistä kiikasti. Ulkoista habitustahan ei miehestä ole vuosiin nähnyt missään.