Mitä itsenäisyys on ?

Itsenäisyyttä on tehdä virheitä , itsenäisyyttä on korjata virheet.

Jos meillä on itsenäisyyttä on aika korjata tehdyt virheet,koska pää alkaa olla vetävän kädessä.Lopetetaan itselle valehtelu.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

IPU nyt ainakaan ei ole tehnyt virheitä kun ei ole päässyt niitä tekemään. Itsenäinen Suomi ei olisi voinut tehdä näin kammottavia virheitä. EU-jäsenyys toi mahdollisuuden tuhota kaiken talouden muutamassa vuodessa. Suomi kesti n80 vuotta itsenäisenä,jopa sodatkin,mutta EU tuhosi kaiken hetkessä. Ahneet päästettiin valtaan pilvistä ja sitä ei kestänyt mikään.
Vaikea enää korjata millään tätä tuhoa. Ehkä se Islannin tie on ainoa. Siinä vaan syyttömät joutuu maksumiehiksi ja roistot saa velkansa anteeksi.

Äänestä

Se vaan tässä harmittaa niin perusteellisesti ,että olemme tuhlanneet aikaa ja resursseja eu:ssa saamatta mitään hyvää aikaiseksi. Jatko ei näytä yhtään paremmalta. Jos olisimme panostaneet ne energiat maamme kehittämiseen niin meiniki olisi ihan oikeasti positiivista. Mutta ei ,taas olemme ajautuneet samaan umpikujaan ja muuta ei ole vuosikausiin tarjolla kuin verta hikeä ja kyyneleitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


valta-kansalle kirjoitti:

Itsenäisyyttä on tehdä virheitä , itsenäisyyttä on korjata virheet.

Jos meillä on itsenäisyyttä on aika korjata tehdyt virheet,koska pää alkaa olla vetävän kädessä.Lopetetaan itselle valehtelu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu