Oon kohta 15 ja oon poika. Oon jotaa 154-155cm pitkää VAAN. En ymmärrä miksi mä en voi kasvaa tai terkkari sano vähän aikaa sit et kasvupyrähys on alkanut. Mut minust tuntuu et se ei ees oo alkannu ku mun 2 puol vuotta nuorempi pikkuvelikii tuntuu kasvavan ohi minusta. Vaikka mullahan se kasvupyrähys pitäs olla .? Onko muita saman ikäisiä jotka on saman pitusii? En oo ees ikinä maistannu tupakkaa et siintä ei voi johtua.
Vastaukset 7
- Muorikki
Eräs tuttavan poika kasvoi tosi pitkäksi, ajattelin johtuvan siitä että perhe söi paljon kalaa, en tiedä sitten onko tosi, mutta uskoisin.
- klop99
Yleensä lapsista kasvaa ainankin vanhempiensa mittaisia ja pojat kasvaa vielä armeijassakin.Älä huoli, sinulla on aikaa kasvaa vielä monta vuotta.Liiku paljon ja syö terveellisesti..Kyllä täällä maailmassa on kaiken kokoisia ja pituisia ihmisiä ja kaikki mahtuu hyvin joukkoon.Pelkkään paljoon kalan syöntiin pituuden kannalta en usko,vaikka kala terveellistä onkin.Toiset kasvaa nopeammin ja toiset hitaammin,johtuu paljon perintötekijöistä.Vasta kun pituuskasvusi loppuu, niin tiedät miten pitkäksi kasvoit.
- mr.ahort
mä on 164cm joten etoo yksin joka murehtii pituudesta
- Mikkolevonen
Älä usko terveydenhoitajia, mulle sanottiin sun ikäisennä et mulla on alkanu pyrähdys ja olin silloin 159cm. 3 vuotta sen jälkeen kasvoin sen 25cm lisää ja oon nyt 184cm.
Sukulaispoika venähti pikkupojasta miehen mittoihin vasta karvan verran vaille 16-vuotiaana. Eikä se sinusta sen huonompaa tee, vaikka olisit keskimääräustä lyhyempi.
- LyhytMiäs
Ite oon 14 ja 144 cm pitkä että juuh..
Antakaa nuoret miehet itsellenne aikaa kasvaa rauhassa. Kyllä ne sentit ajan kuluessa lisääntyy - sekä ylä- että alapäähän.:D
Terveet elämäntavat ei tietysti haittaa, mutta ei niidenkään suhteen kannata natsimaisesti nipottaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Älä unohda minua
Nainen ethän unohda minua. Asiat olisivat voineet mennä toisin, olisi vain pitänyt uskaltaa lähestyä sinua kun annoit si80769On väärin
Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus43662Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v12648- 50589
- 65571
- 77524
Nyt on nyt
Turha miettiä menneitä tapahtumia. Niitä ei saa tekemättömäksi. Tärkeintä on mitä tekee nyt ja tulevaisuudessa. Korjausl46409- 26409
Saat mut hymyileen suuresti, ja odotan koska saan antaa sulle haleja ja pusuja ihan oikeasti
En tiedä mikä sussa on, mut sun koko olemus ja ilmeet, ja persoona ja ulkonäkö saa mut vaan hyvälle tuulelle. Oot vaan s14379- 38371
Martina avautuu
Martina on päässyt kertomaan Feminassa konkurssistaan. On viettänyt monia unettomia öitä. On elänyt ikäänkuin painekatti120368Hyvästi Iisalmen Citymarket.
Nyt riitti huolimaton kassatoiminta!Nyt sattuu joka toisella käynnillä samaa,joko laskutettu samasta tuotteesta liian mo18352Kadutko mies?
Silloin kuin vielä yritin lähestyä, etkä tarttunut siihen. Asioista pitäisi voida aina keskustella.29349- 56347
- 59343
- 52338
- 26335
Kaivatun haluaminen
seksuaalisesti herättää syvältä selkärangasta esiin villieläimellisiä vaistoja sekä haluja peittäen sivistyneen ihmisenä27334Mitä järkeä kiusata ihmisiä palstalla
Luuleeko ne kiusaajat oikeasti, että joku tosissaan ajattelisi niiden haukkujen olevan itselle? Hukkaan menee kiusaajill89328- 28323