Olen siis 166cm ja painan 51kg. Harrastan liikuntaa päivittäin. Haluaisin vain tietää, että onko painoni normaali? En ole rupeamassa laihduttamaan tai mtn, mutta haluaisin vain tietää. Kiitos jos joku viitsii auttaa!
Vastaukset 7
- tarleena
Ihan normaali on, hoikka olet pituuteesi nähden. Muista kohtuus kaikessa, myös liikunnassa.
- mia255
ihannepaino
http://www.terveyskirjasto.fi/xmedia/pgr/200.036.html - hyvänoin
Painosi ja pituutesi suhde on mitä parhain sinun ikäisellesi nuorelle neidolle.
- 13-vuotiaalle
Ihmisen olemus on tärkeintä vaikka sitä seurustelukaveria etsiessä aikanaan. Olemus on kaiken A ja O. Tiedän kolme yli kolmekymppistä, jotka ovat nuorena sairastaneet anoreksian. Se on todella karmea sairaus. Siitä ei edes välttämättä selviä. Älä tuijota painoosi.
- kiitoos
Kiitos kaikille! Huh, tulipa hyvä olo. Hyvä tietää että olen normaali.
Ihannepaino.Ole oma ittes kyllä se oikea löytyy kun sen aika on jos ei ole vielä löytynyt.Älä vaan ala laihduttaa anoreksia ei oo mukava sairaus jos pääsee pahaksi.
- lieväalipaino
Painoindeksilaskurin mukaan olet jopa lievästi alipainoinen. joten vähän isompiakin ruoka-annoksia voit syödä.
http://www.laskurini.fi/terveys/painoindeksilaskuri
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100822
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361790- 73600
- 49600
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38589- 65575
- 30566
En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25530Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48527Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27522