Huumoria! HAHAHAHA

MrJuha82outolintu

Oma leijonajoukkueeni;

1.Aku Hirviniemi-Veli-Pekka Ketola-Alpo Suhonen(huumorimies Aku pitää huumorin,hengen hyvänä joukkueessa ja näyttää lihaksensa/voimansa, Vellu tekee maalit ja Ape pelaa humalassa, kun maistellu viinejä, mut sattumalta humalapäissään pelaakin todella hyvin, koska sai lisää rohkeutta kokeilla luovia kuvioita)

2.Mikko Leppilampi-Raimo Helminen-Jetro Rostedt(yksi taituri, yksi syöttökone ja yksi poliisiosaston mies, joka myös rikas ja käyttää rotan temppuja heitellen kolikoita kentälle)

3.Spede Pasanen-Ismo Lehkonen-Jari Kurri(asennepelaajia kuten Ipa ja Spede, mut Jari tekee maalit ja flirttailee katsomon naisille)

4.Iina Kuustonen-Mikko Kuustonen-Inka Kuustonen(kaksi kaunotarta ja yksi hippi keskellä, naisten isukki, selvä taitopelaajien ketju)

Olli Lindholm-Dave Lindholm(muusikot pitää möykkää,ettei kukaan jaksa tulla puolustusalueelle)

Nalle Walhroos(heittelee kolikoita kentälle, ku hällä on sitä massia ja vastustajat kaatuvat kolikoihin, likainen rottapelaaja)-Mika Häkkinen

Antero Mertaranta(joukkueen sanaseppo, jolla mielipiteitä ja jakaa kovia pommeja ja lättysyöttöjä)-Harri Olli(luo henkeä hohohoh, mutta heittää jäällä kikkakolmosia, mut fyysiseen peliin Ollista ei ole)

Timo Jutila(iso maha ja koko peittää maalin!)

Valmentaja on Petteri Sihvonen, joka näyttää kaikille närhen munat, sillä hän on mestarianalyytikko, joka osoittaa myös hyvyytensä nyt koutsina ja koutsaa Suomen maailmanmestaruuteen!

2

246

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MrJuha82outolintu

      Häkkinen( Mika tuo formula-auton jäälle ja säikäyttää kaikki tiehensä, Suomen ykkösässä)

    • jjjjjjjjjr

      Oot vitun nolo

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1583
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      125
      989
    3. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      941
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      98
      919
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      787
    6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      45
      642
    7. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      632
    8. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      236
      618
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      617
    10. 49
      577
    Aihe