persuilla ei ole vielä omaa tervehdystä. mikä olisi hyvä tervehdystapa mistä persut heti tunnistaisivat toisensa.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
No tämä raukka antipersu se haluaisi väkisin persuille univormun ja nyt pitäisi jo oma tervehdyskin olla - miksiköhän tämä luuseri ei esitä tuollaisia hänestä nerokkaita ajatuksiaan oman puolueensa "piireissä".
minusta avaajan idea on hyvä.
voisin ehdottaa että oikean käden nosto viistoon ylös olisi hyvä.
eikö sinutakin olisi hyvä et persut tunnistaisi toisensa kun esimerkiksi kävelee ostarilla
Hitler-tervehdys ei edusta persuja. Voisihan sen ottaa tervehdykseksi demarit. Se on paljon lähempänä kansallissosialismia.
"Pooski poskeen, peehva pehvaan, persut me haluamme mamut takas kotiinsa!" Tai: "Höglähöglää nyt sitä kossua saatana, eihän Suomessa oo töitä suomalaisillekaan." Salainen käsimerkki voisi olla oikean käden keskisormella vasemman sieraimen kaivaminen?
muuten hyvä mutta ennen nenän kaivuuta sormen täytyy käväistä sankkireijässä
sankkireikä on meidän persujen politiikan sykkivä sydän joka johtaa meitä ylämäkityöntöihin ja seksuaaliseen nautintoon
Voishan sitä ensin sormea sankkireiässä käyttää ja sitten vastaantulevan persun sieraimeen työntää niin tultais paremmin tutuksi heti !!
Kainalotuuletus Aatun tapaan sopii tervehdykseksi joka persulle kautta maan.
Persuillahan on jo. Tässä harvoin nähdyssä, mutta persujen usein käyttämässä tervehdyksessä persut paljastavat perseettömien chapsien verhoamat perseensä ja alkavat ylämäkityöntää.
Sossuvihreen edessä takareijästä puhallettu tervehdys friskaa omaa oloa ja toivottaa samalla terveisiä perseestä. Rapula on onnellinen yhteensattuma terveistä jakaessa
Vain Isä Timolla on oikeus nasakkaan konjakkipierutervehdykseen alamaisilleen?
Kyllä, se on patentoitu. Muut voivat käyttää erihajuisia tuhnuja.
Hyvä tervehdys olisi esim. oikea käsi eteenpäin ojennettuna kohti tervehtivää 45 asteen kulmassa ylöspäin ja samalla tervehdyssanat lausuen.
Huuto: - Heil Halla-Aho!. .. ei kun se pitääkin vaihtaa muotoon: - Heil Purra! Voiko naiselle sittenkään heilata? Oliso parempi huutaa: - Heil Turtiainen?
Pieni kopaus vasaralla otsaan?
Demukkiin tarvitaan lekaa.
Väy väy.
Me tervehdimme persuveljiemme kesken niin, että kopautamme saappaiden kannat yhteen ja "tuuletamme" oikean käden kainaloa. Vasemman käden etusormi laitetaan taas tervehdyksen ajaksi nenän alle horisontaaliseen asentoon. Tervehdyksen aikana lausumme "Terveyttä Mestarille".
Kysy vaikka RKP ehdotusta. Eläkepuolue SDP voi antaa neuvoja esim. miten eläkeläisiä kusetetaan vielä enempi. Tästä sakista varmaan löytyisi malli.
Tamperelainen moro, ja keskaria ilmasto-lapsille
Keskarihan olisi hyvä.Persut kun haluaa näyttää sitä suomelle ja suomalaisille.
Persut kuiskivat toistensa korvaan
- Onks tiatoo?
- On, mä luen Suomen Uutisia.
Kun kaksi persua tapaa toisensa niin heidät tunnistaa
siitä, että molemmilla on vasara ja sillä he
rusauttelevat toisiaan päähän.
Samalla se toimii aiheellisena varoituksena
kaikille ulkopuolisille, jotka etsivät itselleen
ihmisläheistä ja lämminsydämistä puoluetta.
Ai tähän malliin?
https://www.youtube.com/watch?v=RcByCG92iDA
Tässä se tuttu persutervehdys
https://i.imgur.com/lzTRY3v.gif
Demulit voisivat marssia kuin isänmaansa Venäjän armeijan sotilaat, jossa nilkat nousevat kainaloiden tasolle, siihen vielä "aatu" tevehdys päälle. Siinäpä komukeille oma tervehdys.