Onko kellään sisäpiirin tietoa siitä mikä on puljun tilanne oikeesti?
NSN Ruskon tulevaisuus
kulissientakanaa
19<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Hyvä. Ens kuussa taas napsuu kymppitonnien bonukset tilille.
hyvä kun saa edes yhden kymppitonnin, mutta sekin riittää.
Tässä pitää heti todeta, että bonukset ovat heijastuma menneestä, ei tae tulevasta.
Kuitenkin tällä hetkellä vaikuttaisi siltä, ettei YT ole näköpiirissä ihan lähitulevaisuudessa.
Iha vitusti kinostaa junttikylän asiat. Menkää nassukkaa kuikkaa mihi taalakasan työntää. Vitu homot. Vittu teisto mihinkää. Vittu naikaa lestoja vaa.
mitä sinä osaat?
Minä osaan mm. saksan ja espanjan kieltä, matematiikkaa, elektroniikkaa ja eräitä kivoja harrasteita noiden lisäksi. Miksi kysyt ?
On sisäpiirintietoa, mutta semmoisella tiedolla on meillä tapana pysyä siellä sisäpiirissä, eikä huudella niitä uteliaille ;) "NSN Ruskoa" muuten ole olemassakaan enää, puhutaan vaan taas Nokiasta niin kuin ennenkin ;)
NSN ruskoa ei ole olemassakaan enää. Tilanne on siis sellainen. Lopetettu.
Mutta NOKIA Rusko on ja menee helevetin hyvin, 500 palkattu vuoden sisällä niiden 2000 ex-nsn lisäksi.
Ap kateellinen?
Tuommoinen ei mitään bonuksia saa xD
Menee hyvin, sen aikaa kun menee, eli ehkä kesänkin yli? Kuka tietää...
En oo kateellinen, kyl täällä saa kysellä asioista. Ei olla Pohjois-Koreassa vaikka sä ehkä haluisitkin
Ap:lle, kateutta tai ei, nuo kirjainyhdistelmät ja onelainerit on aika riskaabeli yhdistelmä btw
Mitenhän käy nyt kun tuli tuo yrityskauppa? Taitaa olla Oulun tehtaan lähtölaskenta edessä. Ovat Nokialla luvanneet kaupan yhteydessä, että ranskalaisia ei irtisanota vaan työllistetään ainakin 500 uutta sinne. Suomestahan ne sitten lähtee.
Tyhminkin kädellinen oppii virheistään mutta nämä johtajat ei. Onhan nämä nähty, Miljardeja hävitty Motorola, Navtec, Siemens yms kaupoissa ja omien osakkeiden ostossa.
Tyhmemmälle kädelliselle: kannattaa seurata niitä Nokian tulostiedotteita niin voi oppiakin jotain. Jos olisit niitä seurannut niin et höpöttäisi vastoin totuutta, että "Miljardeja hävitty Motorola, Navtec, Siemens yms kaupoissa ja omien osakkeiden ostossa." Nimenomaan toimet suuntaan Motorola, Siemens, yms. ovat pitäneet firman pystyssä. Microsoftin myyrä vei firmasta mukanaan ison palasen, mutta verkkopuoli on ollut ja on yhä sen kivijalka.
Jotain siellä nyt (12.5) juhlitaan, on telttaa pihalla...
YT-juhlat
Nokia 150 vuotta pirskeet.
http://www.kaleva.fi/uutiset/galleriat/nokia-vietti-150-vuotisjuhlia-ja-tarjosi-kakkukahvit-ruskossa/9122/
http://yle.fi/uutiset/rakennemuutoksia_kokenut_nokia_vietti_150-vuotisjuhlia_myos_oulussa/7989527
tylsän näköset bileet.
Joo harmi kun et ollut paikalla, olis heti ollut hauskempaa, aurinkokin olis varmaan alkanu paistaan heti kun tommonen ilopilleri olis saapunut paikalle...not.
tylsältä näytti. Turha väittää, että meno näytti hauskalta....paitsi jos olet Putin, silloin voit väittää vaikka mustan valkoiseksi
Vai näyttikö tylsältä? Ihanko kuvista näin päättelit? Olet oikeassa, olin paikalla ja tylsää oli - vettä tihkuroi, kylmä tuuli, kahvia ja kakkua, samppakaljaa ja musiikkia, 2500 työkaveria - no tylsäähän se oli kun SINÄ et ollut siellä :)