Miksi Väino Linnan tuntematon sotilas esitetään nykyään iltayöstä 22.00 jälkeen? kuka työssä käyvä jaksaa sitä tuijottaa? ihan viturallaan on tämäkin itsenäisyys päivän vakio ohjelman lähetys aika. Ko leffa ei ole edes K-15. OTTAKKAA KANTAA SE TULI ENNEN PÄIVÄ AIKAAN.
Nm. ROKKA
Nm. ROKKA
Vastaukset 4
Vanhimmat
En ole koskaan lukenut ko. kirjaa tahi nähnyt elokuvaa, mutta olisiko syynä esimerkiksi Linnan juhlat? Tarvitaan rasittavan paljon aikaa pukujen syynäämiseen. Itse nauhoitan elokuvan ja katson sen vasta kirjan luettuani. Kouluun olisi tarkoitus herätä tiistaina.
Ihmiset on jo vitun kurkkuaan myöten täynnä sitä puhki esitettyä elokuvaa, se olis saanut alkaa 5 aikaan aamuyöstä, ja tuolla paikalla ois voinut näyttää jonkun hyvän elokuvan. Eikä mitään mustavalkosta paskaa.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=112&conference=4500000000000032&posting=22000000005637528
mä asun ite "ulkomailla" ja oon hankkinut molemmat versiot nauhalle (tai DVD:nä), ei mitenkään monimutkaista.
Joo... Samaa mieltä... Mä katoin sen koska halusin ja nyt on vähän veto pois... En mä tehnykaan ku kolme virhettä samalla tunnilla... Sais tulla päiväsaikaan... Tai sit ei ollenkaan...!!!