Jaana Sankilampi Kajaanista jättää persut. Jaanan facebook viesti on paljon puhuva.
http://yle.fi/uutiset/jaana_sankilampi_eroaa_perussuomalaisista/7887414
http://yle.fi/uutiset/jaana_sankilampi_eroaa_perussuomalaisista/7887414
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Onko vain sattumaa, että useimmat lähtijät ovat naisia?
Väkisin tulee mieleen, että PS on poikaporukan oma hiekkalaatikko, missä ei naapurin kakaroita tai likkoja hyväksytä. Siellä hiekkalaatikolla pojat leikkivät keskenään omia leikkejään, eivätkä halua ketään muita sinne sotkemaan kivoja juttujaan.
joo. niinhän se on . oikeessa oot vaikka et mitään tiedäkkään. miten oot niin viisas. kerro lissää kun kuulut tietävän.
Persujen naisviha on syvää ja leppymätöntä. Naisten nouseminen johtavaan asemaan on pahinta, mitä persu tietää. Puoluesihteeri on tosin nainen, mutta käyttäytyy kuin jätkäpoika.
Miten niin kiihtyy?
Miten niin; ei kiihdy? Pelkästään persukunnanvaltuutettuja loikannut noin 60 lyhyessä ajassa, erotetuista yms. puhumattakaan. Persut ovat käymistilassa kautta maan. Tuliko tämä sinulle yllätyksenä kardemumman yöhön?
Kiihtyy - viittaa siis tulevaan, eikä menneeseen.
Perussuomalaiset alkaa olla tollojen miesten kerho. Eiks jeh? :)
Tyypillinen oman edun tavoittelija.
Ja seuraavaksi loikkaa Sampo Terho Kokoomukseen.
Näinhän se on. Vähänkin järkeä omaavat häipyvät Soinin uppovasta laivasta.
Oppositiosta käsin kun ei vaan pysty muuta kuin räksyttämään. Ja pellepuolueella kun ei ole hallitukseen mitään mahkuja.
Rotat jättää uppoavan Soini-laivan. Soini itse on vaan jo lähtenyt säätiörahoineen Karibialle