Mitäs te aiotte tehdä vanhana mummona tai pappana,oletteko te jo suunnitelleet missä olette silloin ja minkälainen on elämänne silloin?
kysymymyksiä
75v-100v
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Minä ainakin olen silloin päivittäin ikäväpalstalla, kuten nyt. Toivottavasti Suomi24 on silloin vielä olemassa.
Parhaiden ystävieni kanssa, missä milloinkin, aiheuttamassa yleistä pahennusta pitämällä hauskaa vielä toinen jalka haudassakin =)
Molemmat jalat haudaSa
Hei,pää pystyyn.Täytä päiväsi elämällä.Minä ainakin harrastaisin kaikkea kivaa mitä nyt en töiltäni ehdi.Antaisin aikaa ystäville ja matkustelisin,.Ja hei lastenlasten kanssa tietenkin tekisin kaikkea kivaa niinkuin nytkin.Hurraa mummona on ihanaa
olla vaan sielunkumppaninaisen kanssa keinutuolissa.
Ei kun sänkyssä
istuskelen tietokoneen ääressä pelaamassa jotain räiskintäpeliä ja juon doktorpepperiä viis tölkillistä paivässä jos rahat riittää.
en elä noin pitkään mutta varmaan kuuntelen janhammeria juon kaljaa ja olen kotona.
Minä käyn päivätansseissa. Harrastan taekwondoa ja voitan kahvipaketteja bingossa.
tarpeeksi vanhan käyn virpomassakin.
Todennäköisesti en ole enää silloin elossa. Näen enneunia ja tämän näin vuosia sitten.
Kyllä mä tsättäilen sen mummonan kanssa