Minä kun luulin, että windows seiskasta ollaan pyrkimässä eroon ja mistään kaupasta ei enää löydä seiskakoneita, vaan kaikki on niitä helkkarin kaseja. Ainakin mitä itse olen katsellut läppäreitä liikkeissä ja niiden mainoslehtisissä, niin kasia kasia kasia kaikki vaan. Nyt huomasin verkkokaupan kauppaavan Lenovoita seiska pro:lla... No mikäpä siinä, mulle passaa:)
Olin erehtynyt:)
erehtyväinen
5
134
Vastaukset
- xzcdfg
Saisi kyllä löytyä enemmänkin! Tuo kasi on täysi susi, melkein samaa sylttyä kuin aikanaan ME ja Vista.
- Ubuntu_toimii
Minä latasin tuon:
http://www.ubuntu.com/download/desktop - parempi_koodi
Kasi plus Classic Shell on kuin seiska mutta nopeampi
Ainakin Dell, HP ja Lenovo myyvät edelleen businessläppärit ja -pöytäkoneet Windows 7 Prolla varustettuna. Voi vaihtaa Kasiin jos haluaa, aniharva yrityskäyttäjä vaihtaa.
- bisness_myynnistä
.
Bisnesmyynnistä loppuu leipä jos eivät tarjoa win seiska daungreidiä
.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1894255"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?952793Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1462299Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8622606 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark402195- 192041
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302027Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371871- 851859
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201846