Olen tällä hetkellä Thaimaassa ja tarkotus olisi ottaa Bangkok - Hki lento enskuun puolen välin jälkeen. Olen katsonut netistä että halvin lento on tuolla ukrainalaisella firmalla. Vähän mietityttää koska en ole ennen eilistä päivää edes tiennyt Ukrainalla olevan omaa lentoyhtiötä. Kyseessä on myös pitkä 10-11h lento Bangkokista Ukrainan Kiovaan. Toiseksi halvin lento onkin sitten jo satasen kalliimpi ja se on venälainen yhtiö, siksi tuo ukrainalainen lentoyhtiö kiinnostaa.
Ukraine International Airlines - kokemuksia?
JosuliHosuli
4
104
Vastaukset
- Heimelennämme
Olen lentänyt ukrainalaisella useamman kerran viime vuonna. Lensin myös samana päivänä saman paikan yli kun se malesialaiskone ammuttiin alas. Ihan asiallinen, länsimaiset koneet, vaikka eivät uusimmasta päästä. Lentää nykyään Mustanmeren yli eikä Itäukrainan kautta.
- JosuliHosuli
Ok kiitos asiallisesta vastauksesta!
- EnLentäisi
Kerran lensin, se oli ensimmäinen ja viimeinen kerta. Mielummin lennän Nigerialaisella tai Ugandalaisella lentohtiöllä.
- Ammattilentäjä
Lentänyt yhtiöllä paljon matkustajana. Ihan ok firma eikä suurempia ongelmia ole ilmennyt...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.315137- 343496
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833214- 112337
- 281947
- 121868
- 1611813
- 1051320
- 141169
- 1371127