Kyse on siis krokotiilistä. Me ollaan isännän kanssa rakennettu pieni allas sille. Syvyyttä oli ainakin 20 cm ja altaan pituus oli 2x4 km. Onko toi ok? Niin ja krokotiilien onnellisille omistajille kysymyksiä:
1. Mitä ne syövät? Kävisikö ruoantähteet? m.m. perhe pizzan tähteet?
2. Miten paljon maksavat, saisko krokon alle satasella esim. Krokon poikasen?
3. Vanhin tyttö eli 9 v haluaisi käydä remmi lenkeillä sen kanssa oikein pinkin hihnan kera, onko ok?
4. Voiko krokon opettaa syömään vain tiettyjä ihmisiä?! Vihaan kaikkia ihmisiä (paitsi kroko ihmisiä) ja haluaisin päästä eroon naapurin nulikoista. Voisin vaikka keittää heidät ensin, ennen kuin tarjoan krokolle? Tai lisätä heidät kana caesar patonkiin?
5. Sopivia nimiä? Ollaan mietitty pari hienoa nimeä: Paskapää, Aivo, Persenuija ja Terminator. Lapsillani oli sitten vähän paskoja ehdotuksia: Läskibarbi, Tupakan tumppi ja Paskabrätsi. No mutta vastailkaa ja minulle voi soittaa numeroon 555 #45667
Häivyn tästä missisipouhglle kalastamaan krokotiiliä
Onko tämä matelija laji aloittelijalle sopiva?
6
311
Vastaukset 6
- nauruamaahan
päivän paras vitsi! hih hih
- anteeeksi
Voiko kroko olla lemmikki 0-0 ...........
- Krokoimee
Totta kai kroko voi olla lemmikkinä. Villi veikkaus on että olet vasta 12 pentu joka ei ymmärrä asioista mitään. Meidän krokon nimeksi tulee olemaan Persenuija ja se syö sinut suihinsa pienellä hotkaisulla. T. Krokoimee joka vihaa ihmisiä.
Ps. Anteeksi että vastaukseni tulee myöhään
- Krokoimee
No ei se ollut vitsi! Vastatkaa kysymyksiin sillä perheeni on täysin vakuuttunut krokotiilin hankinnasta. Eikä missispoughlta löytynyt krokoja, vain typeriä alligaattoreja.
- allumamma
Minulla on ollut alligaattori, se on melkein sama asia.Asui ulkona lammikossa, toki hellitellin häntä sisälläkin jos oli kymät ilmat. Allu söi kanoja ja keskikokoisa koiria. Elävinä. Koiria sai helposti varastamalla, kanat piti ostaa.
- DIALEKTIIKKA
Mutta jos ihan oikeasti, voiko krokotiili olla lemmikkinä Suomessa? Onko laissa mitenkään määritelty, ketä saa pitää lemmikkinä ja ketä ei?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251858- 126851
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123657- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90555- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko62495Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267480Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463- 9456
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31435Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9429- 58422
- 41416
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51415Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6395