Onko tämä matelija laji aloittelijalle sopiva?

Krokoimee

Kyse on siis krokotiilistä. Me ollaan isännän kanssa rakennettu pieni allas sille. Syvyyttä oli ainakin 20 cm ja altaan pituus oli 2x4 km. Onko toi ok? Niin ja krokotiilien onnellisille omistajille kysymyksiä:
1. Mitä ne syövät? Kävisikö ruoantähteet? m.m. perhe pizzan tähteet?
2. Miten paljon maksavat, saisko krokon alle satasella esim. Krokon poikasen?
3. Vanhin tyttö eli 9 v haluaisi käydä remmi lenkeillä sen kanssa oikein pinkin hihnan kera, onko ok?
4. Voiko krokon opettaa syömään vain tiettyjä ihmisiä?! Vihaan kaikkia ihmisiä (paitsi kroko ihmisiä) ja haluaisin päästä eroon naapurin nulikoista. Voisin vaikka keittää heidät ensin, ennen kuin tarjoan krokolle? Tai lisätä heidät kana caesar patonkiin?
5. Sopivia nimiä? Ollaan mietitty pari hienoa nimeä: Paskapää, Aivo, Persenuija ja Terminator. Lapsillani oli sitten vähän paskoja ehdotuksia: Läskibarbi, Tupakan tumppi ja Paskabrätsi. No mutta vastailkaa ja minulle voi soittaa numeroon 555 #45667
Häivyn tästä missisipouhglle kalastamaan krokotiiliä

6

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nauruamaahan

      päivän paras vitsi! hih hih

    • anteeeksi

      Voiko kroko olla lemmikki 0-0 ...........

      • Krokoimee

        Totta kai kroko voi olla lemmikkinä. Villi veikkaus on että olet vasta 12 pentu joka ei ymmärrä asioista mitään. Meidän krokon nimeksi tulee olemaan Persenuija ja se syö sinut suihinsa pienellä hotkaisulla. T. Krokoimee joka vihaa ihmisiä.
        Ps. Anteeksi että vastaukseni tulee myöhään


    • Krokoimee

      No ei se ollut vitsi! Vastatkaa kysymyksiin sillä perheeni on täysin vakuuttunut krokotiilin hankinnasta. Eikä missispoughlta löytynyt krokoja, vain typeriä alligaattoreja.

      • allumamma

        Minulla on ollut alligaattori, se on melkein sama asia.Asui ulkona lammikossa, toki hellitellin häntä sisälläkin jos oli kymät ilmat. Allu söi kanoja ja keskikokoisa koiria. Elävinä. Koiria sai helposti varastamalla, kanat piti ostaa.


    • DIALEKTIIKKA

      Mutta jos ihan oikeasti, voiko krokotiili olla lemmikkinä Suomessa? Onko laissa mitenkään määritelty, ketä saa pitää lemmikkinä ja ketä ei?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4889
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      192
      3820
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      188
      3581
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3259
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2979
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2004
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1961
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      182
      1804
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1696
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1405
    Aihe