http://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_sosialistisista_valtioista
Pitkä on lista... Lähes kaikki ovat luopuneet hullujenhuoneen ideologiasta..
Pitkä on lista... Lähes kaikki ovat luopuneet hullujenhuoneen ideologiasta..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Halla-ahon terminologia esittäytyy hulluna.
Kommunismi on kadonnut maailmasta. Mutta sehän on vain hyvä asia, eikö totta ?
Totta turiset, kommunistit ovat seinähulluja rikollisia. Niiden aika on kuitenkin loppu, slut, finito. Elinkelvottomat kuolevat sukupuuttoon, usein hyvin väkivaltaisesti.
Kansa on kantanut paskan tunkiolle.
RUOTSISSA MARXILAINEN KEHITYS LOPAHTI SIIHEN, ETTÄ MARXIA EI SAATU KÄÄNNETTYÄ FEMINISTIEN HALUAMAKSI SUKUPUOLINEUTRAALIKSI
Tämä ei ole pieni asia, koska kvasimarxilaisessa Ruotsissa JOPA LUMENAURAUS on määritelty AINA TEHTÄVÄKSI SUKUPUOLINEUTRAALISTI.
Ruotsissa marxilaiset feministit aloittivat SUKUPUOLINEUTRAALIN LUMENAURAUKSEN, myös riisto ja työnarvon pitää nykyisin olla sukupuolineutraalia ja marxilaiset eivät pystyneet kääntämään Marxin Pääomaa sukupuolineutraaliksi
Marx täytyy kirjoittaa uudestaan eikä asiaa ole pohdittu kuin luokkataistelun kannalta. Vanha tapa oli kääntää 150 vuotta vanhaa tekstiä aina uudestaan Nyt ei riitä kääntämiset uudelleen ja uudellen saman vanhan purkan pureskelu Pääoman kääntäminen vaan Marxiin teoria luokkataistelusta täytyy kokonaan muuttaa hyvinvointivaltion feminismin ja mamuteollisuuden teoriaksi. ONGELMAN YDIN ON SE ETTÄ Marx vihasi hyvinvointivaltiota koska ajatuskin tuhoaa luokkataistelun ja proletariaatin diktatuurin
MARX ON MUUTETTAVA SUKUPUOLINEUTRAALIKSI ja tämä on suurin este feminsitien ja marxilaisten yhteistyölle
Hyvinvointivaltioin etujoukkona on toiminut kvasimarxilainen Ruotsin valtio ja siellä työperäisen työn ja mamuteollisuuden työn pitää olla nykyisin sukupuolineutraalia
TUKHOLMASSA lumenAURAUS MUUTETAAN SUKUPUOLINEUTRAALIKSI
Tukholma ottaa mallia Karlskogassa ja aloittaa sukupuolineutraalin aurauksen jämställd snöröjning
Tähän on ollut pakko ryhtyä koska lumenauraus vaikuttaa eri tavalla sukupuoliin snöröjningen fick olika konsekvenser för män och kvinnor
Även Stockholm inför så kallad jämställd snöröjning där man i första hand röjer snö på cykel- och gångbanor och därefter på bilvägarna.
Först ut i landet med jämställd snöröjning var Karlskoga. Här såg man att snöröjningen fick olika konsekvenser för män och kvinnor.
Kvinnor går och cyklar mer, och åker mer kollektivtrafik, medan män åker mer bil. Tre gånger fler gångtrafikanter skadar sig i singelolyckor till följd av halka, jämfört med bilister. De flesta som drabbas är således kvinnor.
Vård- och sjukskrivningar till följd av av halkolyckor kostar samhället fyra gånger mer än vinterväghållningen.