ettet nolaa mua julkisesti, jos kertoisin sinulle tunteistani. Siihen saakka, pysyn hiljaa.
Sun pitäis ensin saada mut uskomaan,
luottamusvaje
18<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Miksi kukaan toimisi niin? Onko hän ilkeä ihminen?
mut miten sut sais uskoon sen?
kannattanut miettiä jo vähän aiemmin. Viime aikaisetkaan tapahtumat eivät ole sitä luottamusta lisänneet.
No mitäs tässä nyt sitten voisi tehdä?
vaikka pyytämällä anteeksi ko. henkilöltä.
Vaikuttaako hän/minä siltä, että nolaisi?! Ei niin aikuinen ihminen tee kellekään. Sitähän on vain hyvin otettu, jos tuollaista tunnustaa!
Toiset on toiset ei.
Minun tekisi mieli kertoa tunteistani miespuoliselle työkaverilleni. Ei tulisi mieleenkään että hän lavertelisi muille. Olen muutamassa vuodessa oppinut tuntemaan hänet sen verta hyvin. Minun esteeni kertomiselle on torjutuksi tulemisen pelko.
et se nostais asiasta hirveän haloon, enkä mä selviäisi siitä häpeästä koskaan.. Mun nolaaminen ei kuulu niihin asioihin, jonka se jättäisi tekemättä, jos tilaisuus kerran siihen tulisi. Ja tuossahan se olisi, tarjottimella.
Miksi joku nolaisi toisen, jos tällä on positiivisia tunteita? Minä ainakin pussaisin, ehkä.
EI se noin mene,Vaan sun pitää luottaa siihen toiseen ihmiseen ,pitäähän sun luottaa irl säkin moneen ihmiseen,Ethän sä voi jokaiselta kysyy .voinko luottaa ,Sun vaan täytyy luottaa omiin vaistoihin,
Onko ap irl tapahtunut ehkä jotain, oletko ehkä toiminut jotenkin niin ettei hän luottaisi vaan voisi ilkkua sinua?
Ja vaikka olisit niin millainen se toinen ihminen on, onko ilkeä?
Minä en halua kuullaenää hänen valheitaan. Kaikki on nyt selvääkin selvempää. En edes vaivaantuisi kertomaan kellekään jos menisi valehtelemaan että minusta pitää. Sellanen ole.
Miksi luulet jonkun valehtelevan, jos kertoo että sinusta pitää.
handle with care
Rakas en nolaisi<3 Ole rohkea ja yritä!
En ole samanlainen kuin sie.
Ja miten mä pystyn sua vakuuttamaan? Olenhan ollut hiljaa. If there is a will, there is a way.