Aina kun johonkin ihastuu

ei sitten häntä kiinnostakkaan.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaiken! Hyvää yötä aamulla töihin

Äänestä

Juuri näin. Kun itse ihastuu johonkuhun, toista ei kiinnosta.
Kun joku ihastuu minuun, minua ei kiinnosta.
Miksei tunteet kohtaa koskaan.

Äänestä
  • Koska ihmisellä on tapana ihastua vain ja ainoastaan itseään parempitasoisempiin ihmisiin. Ihastumisen tunnetta ei synny jos toinen on vain ok eli useimmiten samantasoinen.
    Ihastuminen on hienoa mutta kannattaisi silti pysyä mahdollisimman realistisena mihin voisi olla tsänssit.

    Äänestä

  • valitettavasti.näin kirjoitti:

    Koska ihmisellä on tapana ihastua vain ja ainoastaan itseään parempitasoisempiin ihmisiin. Ihastumisen tunnetta ei synny jos toinen on vain ok eli useimmiten samantasoinen.
    Ihastuminen on hienoa mutta kannattaisi silti pysyä mahdollisimman realistisena mihin voisi olla tsänssit.

    siiis osa pitää itteään toisia tasokkaampana vaikkei välttis edes ole ja täten ei ihastu niihin jotka on hänee ihastunu

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hukkaann kirjoitti:

ei sitten häntä kiinnostakkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu