Luin MTV3 sivuilta ettei Laaksosta näkynyt eilisessä Saipa-Pelicans ottelussa. Onko tietoa mitä oli tapahtunut?
Ja paikanpäällä olleille kysymys. Miten Tukia selvisi yllätyspestistään?
Tom Laaksonen?
3
415
Vastaukset
- Iki SaiPa Fani
Itse olin paikan päällä tuota peliä katsomassa, ja tuosta tuomariasiastakin totesin vasta toden, kun tuomarit saapuivat jäälle ennen pelin alkua. Itse syytä on vaikea miettiä, luulenpa kuitenkin että Laaksosen kalenterissa oli 5.12 päivän kohdalla tyhjää tms. , eikä hän siksi saapunut paikalle. Tietenkään tuo syy ei välttämättä ole oikea, mutta mitään muutakaan en keksi.
Tukia sai siis tosiaan tulikasteensa päätuomarina, ja ihan hyvinhän se meni. Tosin jäähyjä Tukia antoi ehkä hieman heppoisesti, niitäkin tuli koko ottelussa tuli yhteensä 42 minuuttia.
Itse peli aloitettiin kahdella tuomarilla, Tukialla ja Brännarella. Paikallinen linjuri Marko Yli-Kankahila saapui paikalle, kun 15 minuuttia oli edetty ensimmäisestä erästä. Tästä jatkuen toimittiin tietty kolmella tuomarilla.
Tosiaan, ihan hyvin Tukialta tuomittu. Näin jälkikäteen on helppo sanoa, että onneks Laaksonen ei tuomaroinut peliä, sillä onhan se nähty monet kerrat kun Laaksonen pilaa SaiPan kotipelit (ehkä vieraspelitkin) omalla showllaan. Sattuuhan näitä näköjään muillekin kuin Karalahdelle, paitsi ettei kyseessä ollut harjoitus vaan ottelu.
Karalahden poissaollessa tuomareita pilvin pimein. Laaksosta ei kukaan tunnu haluavan edes nuhdella.- Laaksonen
Mitä sanktioita Laaksoselle on tulossa? Pakkohan niitä on tulla, vaikka tuomareita hyssytelläänkin todella paljon, että ei vaan kaveri pahoita mieltään ja lopeta. Mutta ei ammattilaissarjassa saa tuollaista tapahtua, että ei laita peliä muistiin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191642
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991478Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy36884Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29849Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38791Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50766Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56718Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43718Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37710Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37673