Rotta ja kleptus liikenteen virtuooseja

Niiden sepityksiä kun lukee niin voi vaan hämmästellä kuinka mahtavia suoriutujia liikenteessä ovat, mikään keli ei tuota minkäänlaisia haasteita missään tilanteessa, he kumoavat fysiikankin lakeja, kerrassaan mahtavaa, kannattaa ottaa vihdoinkin jo oppia noista vuosikymmenien kokemuksen omaavista teittemme sankareista:D
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Siiv Ari

Äänestä
  • Kommenttisi on yhtä asiapitoinen kuin rotan ja kleptuksen, voisi väittää että on jomman kumman tekemä.

    Äänestä

  • voisi.väittää kirjoitti:

    Kommenttisi on yhtä asiapitoinen kuin rotan ja kleptuksen, voisi väittää että on jomman kumman tekemä.

    Minä täällä kirjoittelen aivopierujani tuttuun tapaani ja vastailenkin niihin ansiokkaasti, joskin monilla eri nimimerkeillä. Tatti on ollut kovana taas tänäkin aamuna kun useamman kirjoituksen olen tänne suoltanut. Erektioni ei laske niin kauan kuin sähköä riittää tietokoneelleni.

    Äänestä

Minulle kun on luetun ymmärtäminen ollut aina vaikeaa niin sen vuoksi kirjoitukseni on normaalihäirikköäkin sekavampia. Anteeksi siitä. Usein myös tietoisesti haluan ymmärtää lukemani väärin josta saan aiheen solvata ja haastaa riitaa. Mielestäni parasta on kun joku on kanssani asiasta eri mieltä aloitan heti nimityelyn ja riidan haastamisen. Se on paras keino puolustautua ja kun siirtää jutun heti pois itse aiheesta ei haittaa vaikka huomaan itse olevani väärässä. Millähän nimimerkeillä tänään vielä häiriköisin.....

Äänestä
  • Ymmärtäähän sen. Meneehän sitä ihminen väkisinkin sekaisin, jos kuukaudesta toiseen paljasta asvalttia nastoilla rouhii. Kyllä se ropina lopulta järjen kuskilta vie.

    Äänestä

  • Niin et muuten ole alkuperäinen melkei_kolme_pelleä, huomaa sen sokea erkkikin.

    Äänestä

  • mielisairaat_hoitoon kirjoitti:

    Niin et muuten ole alkuperäinen melkei_kolme_pelleä, huomaa sen sokea erkkikin.

    Ja täälläkin sun pitää toisen nimimerkillä paskaa suoltaa!!

    Äänestä

Kun opit ja sisäistät tilannenopeuden käsitteen, ei keli enää tuota juurikaan haasteita ajamiselle. Fysiikan lakeja ei tarvitse kumota, riittää että ne ymmärtää.

Mutta hyvä että olet huomannut meidät (ainakin minut, kleptusta en tunne). Lue jatkossakin viestejäni ja ohjeitani eri tilanteisiin ja kysy rohkeasti jos et ymmärrä jotakin.

Äänestä
  • Sinun ohjeista ja ajo-oppaasta ei ole edes perseenpyyhintään. Et näköjään ymmärtänyt aloittajan ironiaa.

    Äänestä

  • ei.rotan.sukua kirjoitti:

    Sinun ohjeista ja ajo-oppaasta ei ole edes perseenpyyhintään. Et näköjään ymmärtänyt aloittajan ironiaa.

    Tulosta pehmeämmälle paperille. Pyyhkii paremmin.

    Ironia havaittu. Kontrattu sarkasmilla. Vaikka olihan tuo viestini sinänsä ihan tottakin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


melkei_kolme_pelleä kirjoitti:

Niiden sepityksiä kun lukee niin voi vaan hämmästellä kuinka mahtavia suoriutujia liikenteessä ovat, mikään keli ei tuota minkäänlaisia haasteita missään tilanteessa, he kumoavat fysiikankin lakeja, kerrassaan mahtavaa, kannattaa ottaa vihdoinkin jo oppia noista vuosikymmenien kokemuksen omaavista teittemme sankareista:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu