Äänestäkää sosiaalidemokraatteja

192

Koskaan ei ole ollut niin tärkeätä äänestää sosiaalidemokraatteja kuin vuoden vaaleissa. Jos Kokoomus tule toiseksi suureksi puolueeksi tulee sellaista kyytiä köyhille jota ei ole koskaan nähty Suomessa. Ainoa toivo on että sosiaalidemokraatit tulevat toiseksi suureksi puolueeksi ja tulee punamultahallitus.

Äänestäkää siksi sosiaalidemokraatteja. Äänenne on kallis.

13

1724

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiedoksi_vain_kaikille

      Tämä kehoitus on jälleen yhtä aiheellinen, Siis SDP.

    • KommariMari

      Itse en uskoisi tähän Antti Rinteeseen jolta meni sekaisin omat ja taloyhtiön rahat ,suuri vaara on että sekoittaa valton ja omat rahansa,Paavo Arhinmäki joi ja rellesti valtion kassan meilkein kuiviiin tällä istuvalla hallituksella oli kova työ kuroa vaje umpeen .

      • eläkeläine

        Äänet perussuomalaisille. Antti haluaa maahantunkeutuja puolueeseensa, samoinkuin vihervassaritkin, niitä onjo liikaa päättämässä, näitä elättejä on jo.
        kepu kokkari hallituksen aikana valtionvelka lisääntynyt ja leipäjonotkasvaneet.

        Koko Hubara ja Abdirahim Husu Hussein valehtelevat Olli Immosesta ja
        suomalaisesta rasismista

        Suldaan Said Ahmed tykittää rasismista Helsingin Kaupunginvaltuustossa

        Husu Hussein opettaa suomalaisia rasismista (26.9.2018)

        Helsingin kaupunginvaltuusto keskustelee rasismista


      • Irwin_Leukanen

        Kova poika ruo Arhinmäki, kun pistää valtion kassan sileäksi! Miten se saikin koko valtion budjetin käyttöönsä?


    • Kansliapäällikkö
    • eihyvältänäytä

      Viimeksi kun SDP oli hallituksessa kaikki meni päin mäntyä.
      Sitä en anna SDPlle anteeksi kuten en anna kokkareille, kepulle enkä sinisille.
      Vanhoja kalavelkoja on myös muilla oppositiopulolueilla.

    • muistakaaäänestää

      Äänestäkää punaisia yleensäkin(vas. sos.dem.), myös vihreät ovat hyvä vaihtoehto! Näin teitä ei enää kyykytetä ja saatte todella paljon rahaa ilmaiseksi valtiolta! Teidän köyhyys muuten loppuu siihen paikkaan koska esim. 700e/kk tuloihin vaaditaan yleensäkin sijoituksesta riippuen esim. 100te omaisuus jos edes riittää, jotta saisit siitä käteen vaikkapa sen 700e/kk. Nyt voit mahdollisesti saada sen 700e/kk ILMAISEKSI KENTIES JOPA PUHTAANA KÄTEEN kunhan vain äänestät punavihreitä ja et näin ollen ole enää ainakaan niin köyhä kuin ennen! Tulevaisuudessa on kivasti joulurahaa kun joka kuukausi vaikka lävähtää sen 700e tilille.

      • eimullamuuta

        Lisäksi näytä porvarille pitkää nenää.


      • peku35

        Voi pyhä yksinkertaisuus punikkirintama ja vihreät ovat EU:n kannalla ja eivät kykeneviä luomaan omaa rahaa, josta voisi antaa sentin senttiä kellekään ja kyykyttävät EU:N käskystä rahat vaikka Kreikkaan ja mamuille ja työttömiltä otetaan!


    • adj

      niin.

    • Anonyymi

      Kaikki vallassa olevat puolueet pettivät köyhät opiskelijat tukmalla yli 80€ vuosittaisen maksun terveyden huollosta pakollisena maksuna, käytit tai et mitään palvelua.

      Lupasivaf vaalien alla vaikka mitä hyvää ja keppiä tuli.


      SDP vosi suksia kuuseen hujaamasta ihmisiä.

      Perussuomalaisten olisi aika päästä valtaan...

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Vasemmistoliitto on paras puolue meille pienituloisille.
      Äänestetään Vasemmistoliittoa. Äänestetään VasemmistoNaisia !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5173
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe