Muutos 2011 on todellakin "poliittinen ongelmajätekaatopaikka" jonne päädytään kun muut hylkää.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/8848141
Muutos 2011 poliittinen ongelmajätelaitos?
4
130
Vastaukset
- Häivy_narsisti
Jätä jo Järnefelt rauhaan. Hän tuskin kaipaa Sinun huomiotasi, vaikka kovasti yritätkin sitä saada. Narisismia?
- tottaon
Ylipäätänsä jos äänestä näitä IPU, Muutos 2011, SKp ym äänesi menee hukkaan. Joka vaaleissa n 100000 ääntä menee täysin kaivoon. Mitään vaikutusta näillä ei ole. On aivan sama vaikka jää sitten nukkuviin..
- ihanamaa
...olettaen että yhtään millään on mitään vaikutusta. Jos äänestämällä voi kerran vaikuttaa, miksi meillä ylipäänsä on minkäänlaisia ongelmia? Vai lasketaanko tiettyjen standardiluulojen elättely vaikuttamiseksi? Hammaskeiju & joulupukki, opiskelun ja työnteon ehdoton kannattavuus, Suomi on ja pysyy hyvinvointivaltiona tuli mitä tuli (mutta silloinhan kaikki on hyvin, ei tarvii äänestää/vaikuttaa), joka iikka on samanarvoinen lain edessä ym.
- pörpötipöö
Mihin perustat väitteesi että ääni menee hukkaan mikäli sen antaa esim. IPUlle tai Muutos 2011:lle?
Mietipä esim. kuinka pienestä PS on noussut, ja mieti sitten uudelleen miten. Niinpä, niillä äänestäjien antamilla äänillä! Vaalimatematiikka ei ole niin vaikeaa etteikö jokainen osaisi laskea, että muille annettu ääni on automaattisesti joltain toiselta pois. Sillä tavoin ne valtasuhteetkin muuttuvat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1937317Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611912Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611857- 191809
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am831796Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 721416